Роль блогів у репрезентації сучасної української пісні
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.3.2022.266078Анотація
Мета статті – визначити роль блогів у поширенні сучасної української пісні як культурологічного феномену (на прикладі композиції «Stefania» гурту «Kalush Orchestra»). Методологія дослідження передбачала застосування методів спостереження, порівняння, аналізу і синтезу. Наукова новизна роботи полягає в тому, що вперше здійснено спробу визначити роль блогів у популяризації сучасної української пісенної культури. Музичне мистецтво завжди було показником суспільної свідомості, об’єктивувало певні моральні установки, художнi цiнності та вектор розвитку суспільства. Музичні фестивалі-конкурси стали ареною для репрезентації культури й настроїв національних спільнот усьому світові. Одним з таких заходів є Пісенний конкурс «Євробачення», де цьогоріч Україну репрезентував гурт «Kalush Orchestra» з піснею «Stefania». Інтенсивна глобалізація детермінувала нові способи комунікації, одним з яких стали блоги. Про українську композицію писали в блогах різного тематичного спрямування: і тих, що охоплюють широке поле питань («Бі-Бі-Сі», «УНІАН», «Укрінформ», «1+1», «Новинарня», «Тиктор медіа», «Слово і діло», «Апостроф», «Твоє місто» й ін.), і вузькоспрямованих («ДМ Суспільного» – медійна тематика; «НВ Лайф» – сайт про здоров’я, саморозвиток, красу; «Музичний Гік» – про світову й українську музику та ін.). В інтернет-дописах пісня «Stefania» постає символом, що уособлює всіх матерів, які є берегинями для своїх дітей, особливо в складні для суспільства часи. Композиція породила багато переспівів і переробок, що популяризують блоги інтернет-видань («Обозреватель», «24 Канал» та ін.); певних організацій (наприклад блог Стрілківської сільської ради), авторські (зокрема Петра Клименка, zotov.13). Висновок. Сучасна українська пісня становить науковий інтерес як явище національної масової культури й актуальна як культурологічний феномен українського суспільства, що впливає не лише на українського споживача, а й представників інших народів. Поширенню її сприяє на сьогодні саме інтернет-середовище, зокрема блоги різного штибу, які є засобом налагодження міжкультурної комунікації в сучасному глобальному світі, донесення до світової спільноти важливих морально-етичних меседжів.
Ключові слова: блог, блогосфера, масова музична свідомість, сучасна українська пісня, Пісенний конкурс «Євробачення», композиція «Stefania» гурту «Kalush Orchestra».
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.