Малярське навчання в Лаврській церковно-мистецькій школі другої половини XVIII століття
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.3.2022.266093Анотація
Мета статті – дослідити історію діяльності Лаврської школи другої половини XVIII століття, охарактеризувати принцип навчання учнів за допомогою лаврських малюнків. Методологія дослідження ґрунтується на використанні принципу історизму та об'єктивності, історико-порівняльного методу, що дали змогу проаналізувати історію діяльності Лаврської школи другої половини XVIII століття та принцип навчання учнів. Наукова новизна роботи полягає в тому, що в ній доповнена загальна історія діяльності Лаврської церковно-мистецької школи в другій половині XVIII століття. Вперше опубліковані малюнки, за якими навчалися учні. Також уперше проаналізовано принцип навчання малярської справи. Висновки. Порушене питання дослідники вивчали тривалий період часу – протягом двох століть, проте не достатньо ґрунтовно. Виявлено, що Лаврська школа другої половини XVIII століття навчала учнів за західноєвропейськими посібниками, що давало можливість готувати високопрофесійних майстрів. Це вкотре підтверджує, що Лавра мала тісний зв'язок з Європою, як і вся Україна.
Ключові слова: мистецтво, ікономалярня, навчання, іконопис, Києво-Печерська лавра, учні, бароко.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.