Балет як сенс особистісної свободи у креативних візіях сучасних режисерів
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.4.2022.269403Анотація
Мета статті. Цілісний аналіз та визначення специфіки режисерських прийомів у зображенні формування засобами балету вільної мистецької особистості та окреслення наукових векторів, які сприятимуть різнобічному вивченню феномену режисури балету на сцені й екрані. Методологія дослідження. В дослідженні застосовано міждисциплінарний підхід, ґрунтований на застосуванні таких загальнонаукових методів, як: індукція, дедукція, ототожнення, комплексний мистецтвознавчий аналіз, синтез, що сприяло опрацюванню широкої фактологічної бази екранного прочитання балетної творчості через формування особистісної свободи виконавця. Аргументацію унікальності режисури балету в контексті екранного мистецтва було забезпечено шляхом використання методів систематизації та узагальнення. Типологічний метод дозволив розглянути спільні художні принципи у творчих пошуках майстрів екранного і сценічного мистецтва. Аналітичний і системний методи у своїй єдності стали в нагоді вивчення мистецтвознавчого аспекту проблеми. Наукова новизна. Систематизація та розширення наукових уявлень про місце і роль екранної й сценічної режисури в системі гуманітарного знання на сучасному етапі розвитку суспільства. Визначення режисури як універсального різновиду художньо-естетичної, морально-етичної й виховної діяльності; в уточненні взаємовпливу та взаємозбагачення театрального й аудіовізуального мистецтв у розвитку режисерських прийомів. Висновки. Обґрунтовано, що творчість кінорежисерів розвиває й розширює знання про балетне мистецтво, дає поштовх для розвитку творчості балетмейстерів, балетних виконавців в сценічній площині, зокрема, у продукуванні мюзиклів.
Ключові слова: режисура, балет, свобода, екранні мистецтва, сцена, балетмейстер, мюзикл.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.