Теоретичне осмислення поняття «хореографічна культура» в науковому дискурсі
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.4.2022.269427Анотація
Мета статті полягає в теоретичному осмисленні поняття «хореографічна культура» в науковому дискурсі. Методологія дослідження. Застосовано метод системного аналізу для вивчення хореографічної культури та її осмислення як унікального явища культури; метод термінологічного аналізу понять, що посприяло розумінню змістової сутності дефініції поняття «хореографічна культура». Наукова новизна. Проаналізовано представлені в наукових працях провідних зарубіжних дослідників авторські визначення поняття «хореографічна культура»; виділено сутнісні ознаки поняття «танець» в історичному розрізі – з античності й до ХVII століття; виявлено його трансформацію в контексті розвитку народної хореографічної культури України ХХ – початку XXI століття. Висновки. Аналіз досліджень проблематики хореографічної культури дав змогу засвідчити, що вона як комплексне поняття спирається на наукові записи танців, їх практичне втілення та теоретичне осмислення творчими особистостями: постановниками, виконавцями, викладачами, мистецтвознавцями, музикознавцями, театрознавцями. Виявлено, що в науковому вимірі ХХ–ХХІ століть більшість робіт присвячено етапам становлення і розвитку української хореографічної культури, окресленню її ролі в збереженні національних культурних цінностей, узагальненню творчої спадщини видатних балетмейстерів, регіональній специфіці українського народного танцю та спробі ввести в науковий дискурс поняття «хореографічна культура». Підсумовано, що розвиток хореографічної культури потребує постійного оновлення теоретичного аналізу і встановлення нових аспектів осмислення її специфіки на вимогу сучасних культурологічних процесів.
Ключові слова: культура, хореографічна культура, хореографічне мистецтво, теорія хореографії, історія хореографічної культури, видатні представники хореографічної культури і мистецтва, танець.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.