ВПЛИВ СУЧАСНИХ ЦИФРОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ НА ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.2.2023.286884Анотація
Мета статті полягає у виявленні впливу сучасних цифрових технологій на створення творів образотворчого мистецтва. Методологія дослідження є застосування загальнонаукових та спеціальних методів дослідження обумовлених мистецькою парадигмою. Наукова новизна роботи полягає у осмисленні специфіки створення творів образотворчого мистецтва за допомогою сучасних цифрових технологій з урахуванням їх інтерактивності, мережевої комунікації та віртуальності. Проведений аналіз свідчить про швидке поширення цифрових технологій та розширення мистецької спрямованості у творчій діяльності художників, що призвело до формування нової генерації споживачів цифрового мистецтва та одним із важливих напрямів дослідження сучасних трансформацій, які відбуваються в галузі мистецтва і культури. Висновки. Безперечно, що сьогодні цифрові технології і образотворче мистецтво знаходяться в постійному динамічному розвитку та взаємодії, активно використовуються художниками у своїй творчості. Цифрові технології є засобом моделювання та демонстрації законів та основою художньої, науково-технічної творчості, які суттєво вливають на формотворення, забезпечуючи композицію та сприйняття твору і є одним із засобів створення новітніх творів образотворчого мистецтва. За допомогою цифрових технологій художникам вдається точніше передати ідею твору, зробити його зрозумілим для максимальної кількості глядачів. Важливо й те, що визначати цінність творів образотворчого мистецтва традиційного чи створеного за допомогою цифрових технологій не зовсім є правильним. Важливо, що сучасний художник сам визначається у засобах створення самого твору (за допомогою традиційного – олівця та пензля, чи за допомогою послідовності паличок та нулів), також присутня можливість одночасного поєднання традиційного мистецтва з технологічними інноваціями. Підкреслено, що штучний інтелект в частині самостійного створення творів образотворчого мистецтва сьогодні виглядає поки занадто сміливо та дуже суперечливого.
Ключові слова: образотворче мистецтво, цифрові технології, сучасне мистецтво, штучний інтелект.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.