РОЗВИТОК ВИКОНАВСЬКОЇ МАЙСТЕРНОСТІ СТУДЕНТІВ-ГІТАРИСТІВ У ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ В ЗАКЛАДАХ ВИЩОЇ ОСВІТИ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.1.2024.302098Анотація
Метою статті є осмислення процесу і дослідженя основних етапів розвитку виконавської майстерності студентів-гітаристів та висвітлення її значимості у сучасному вітчизняному виконавстві як якісно нового кроку у формуванні загальної естетичної культури сучасного виконавця та становленні професіоналізації гітарного мистецтва з точки зору нових технічних та художніх можливостей інструменту. Методи дослідження грунтуються на систематизації та практичній апробації окремих методичних питань, які направлені на розв’язання основних проблем технічного розвитку студентів під час індивідуальних занять з основного інструменту та групових занять в оркестровому класі на факультеті мистецтв; поєднанні роботи над художнім образом та технічною складовою під час виконання. Наукова новизна: в роботі проаналізовані основні тенденції виконавської культури гітаристів у сольній та ансамблевій формах виконавства. Дана праця є висвітленням результатів власного досвіду в процесі формування та розвитку виконавської техніки студентів ВНЗ, а також загального професійного рівня майстерності гри на шестиструнній класичній гітарі в умовах освітньої програми України. Висновки. Творчість сучасних композиторів-гітаристів направлена на розкриття всіх виконавських можливостей інструменту, поєднуючи арсенал виконавських прийомів гри на класичній гітарі зі специфічними виконавськими засобами. При підготовці сучасних професійних виконавців на класичній гітарі треба зосередитись з особливою увагою на опануванні всіх існуючих прийомів гри, які властиві класичній, джазовій, фламенко та рок-школам.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.