МЕДІАТИЗАЦІЯ МИСТЕЦТВА СЕРЕДИНИ XX СТОЛІТТЯ НА ПРИКЛАДІ СТАНОВЛЕННЯ КІНЕМАТОГРАФІЧНОГО НАПРЯМУ NOUVELLE VAGUE
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.2.2024.308280Анотація
Мета дослідження – здійснити культурологічний аналіз феномену Nouvelle Vague в європейському кінематографі 1950-х років, щоб виявити причини, які зумовили появу цього феномену. Методологія роботи ґрунтується на різноманітних методах аналізу та дослідження кінематографічного явища протягом ХХ та початку ХХІ століть. Порівняльно-історичний метод використано для встановлення схожостей та відмінностей між кінематографом у різні періоди його розвитку. Антропологічний метод був застосований для вивчення впливу кіномистецтва на культурні середовища та дослідження змін, які відбувалися в цих середовищах під впливом кінематографу. Наукова новизна дослідження зумовлена значною актуальністю кінематографу як засобу медіа та складовою креативних індустрій, пропонуючи комплексне дослідження появи й еволюції Nouvelle Vague в європейському кінематографі 1950-х років, з особливим акцентом на його естетиці та культурному контексті, що сформувало базу для виникнення сучасного кінематографу, у центрі якого є людина з її філософією повсякдення та стилем життя. Висновки. У цій статті досліджено медіатизацію мистецтва середини XX століття через формування кінематографічного напряму Nouvelle Vague. Результати показали, що Nouvelle Vague значно вплинула на кінематографію, запроваджуючи новаторські підходи до виробництва фільмів та сприяючи творчій автономії кінорежисерів. Nouvelle Vague не лише вплинула на розвиток кіноіндустрії, але й стала важливою частиною дискурсу про медіатизацію мистецтва, підтверджуючи свою значущість для сучасного кінематографу та вплив на нього.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.