ЛЕМКІВСЬКИЙ ФОЛЬКЛОР ЯК «ЕТНОКУЛЬТУРНИЙ ЗНАК» У СУЧАСНИХ ЕСТРАДНИХ ІНТЕРПРЕТАЦІЯХ: КОНЦЕПТУАЛЬНІ ПЕРЕДУМОВИ ДОСЛІДЖЕННЯ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.2.2024.308427Анотація
Мета статті – обґрунтувати концептуальні передумови трактування лемківського фольклору як «етнокультурного знаку» в естрадних інтерпретаціях. Методологія дослідження основана на загальнонаукових методах аналізу (історичного, семіологічного, культурологічного) й узагальнення в контексті міждисциплінарного підходу, що дало можливість концептуалізувати уявлення про Лемківщину як «місце памʼяті», лемківський фольклор як «етнокультурний знак» та укласти ієрархічну систему його відображення в естрадних інтерпретаціях. Наукова новизна полягає в трактуванні лемківського фольклору як «етнокультурного знаку», експлікації поняття «етнокультурний знак», окремих ідей соціокультурних концепцій у сфері естрадознавства. Пропонується авторська система відображення етнокультурної знаковості в естрадних інтерпретаціях. Висновки. Континуальність феномену Лемківщини як «місця памʼяті» підтримується виконаннями фольклорних взірців в інтерпретаційному діапазоні від автентичного до трансформаційного. Попри нову стилістику, вони покликані зберігати семантику малої батьківщини як знаку, що виявляється на різних ієрархічних рівнях: інтонаційному (1), лексичному (2), жанровому (3), виконавської манери (4), синкретичної системи лемківського фольклору (5). Остання є узагальненим «знаком», який репрезентує ментальність етнічної групи і творить «лемківський міф».
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.