Розвиток культурологічної наукової школи Одеської національної музичної академії імені А.В. Нежданової
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.3.2024.313264Анотація
У статті представлено огляд сучасного стану культурологічних досліджень кафедри теоретичної та прикладної культурології Одеської національної музичної академії імені А. В. Нежданової (далі ˗ ОНМА), а також представлено огляд сучасних наукових культурологічних досліджень зазначеного вищого навчального закладу. Мета дослідження ˗ визначити перспективи та напрямки культурологічних досліджень кафедри теоретичної та прикладної культурології ОНМА. Методи дослідження. Для досягнення мети були використані загальнонаукові та спеціальні методи, серед яких: історико-культурологічний, структурно-функціональний, аналітичний та інформаційний, для встановлення специфіки дослідницьких культурологічних робіт науковців ОНМА. Наукова новизна отриманих результатів полягає в комплексному аналізі проблематики прикладних культурологічних кафедр теоретичної та прикладної культурології провідного вищого навчального закладу мистецтв Одеської національної музичної академії імені А. В. Нежданової, яка розвиває культурологію у музичному аспекті. Висновки. На прикладі кафедри теоретичної та практичної культурології ОНМА ми простежили як культурологія трансформується з абстрактної філософської галузі до наукової, та набуває практичного значення. Ця думка ґрунтується на основі огляду кандидатських дисертацій, у яких простежується рух у бік прикладної культурології, що повною мірою відображає особливості сучасного стану наукової практики. Міждисциплінарний характер галузі відкриває великий потенціал для можливості гнучкого розуміння культурних практик.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.