РОЗВИТОК БАНДУРНОГО ВИКОНАВСТВА ДІАСПОРИ В КОНТЕКСТІ МІЖКУЛЬТУРНИХ ВЗАЄМОДІЙ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.3.2019.191831Abstract
Мета роботи – всебічно проаналізувати феномен бандурного виконавства на теренах української діаспори в контексті міжкультурних взаємодій. Методологія полягає в застосуванні загального наукового принципу об’єктивності, історико-логічного, аналітичного, компаративного та культурологічного методів у дослідженні чинників, що обумовлювали розвиток бандурного мистецтва в Україні та в діаспорі, що сприяло генезі бандурного виконавства в сучасних умовах міжкультурних зав’язків, взаємодій та полістилістики в культурі й мистецтві, детермінованих особливостями кута заломлення в межах національних культур глобального і національно-специфічного. Наукова новизна роботи полягає у комплексному аналізові та розкритті особливостей розвитку бандурного виконавства, що сприяло формуванню як класичного репертуару бандури, так і сучасних напрямів, пов’язаних зі світовими музичними тенденціями, що найбільш яскравий прояв має в бандурному мистецтві українців діаспори. Своєю чергою, такі видозміни підвищують рівень виконавської майстерності, формуючи бандурне мистецтво в іншоетнічному середовищі як цілісне художньо-естетичне явище української музичної культури. Висновки. Розвиток музичної культури української діаспори ХХ ст. був одним із важливих чинників збереження етнічної ідентичності українців та нині є невід’ємною складовою частиною української національної музичної культури, важливим фактором збереження і розвитку окремих її жанрів, творчих напрямів тощо. Бандурне виконавство, що постало з культурно-освітніх осередків, розвинулася у потужний пласт аматорського та професійного музичного мистецтва. Українська діаспора зробила надзвичайно багато для збереження і розвитку як національної культури, так і для світової зокрема. Високий рівень політичної і культурної активності української спільноти у західному світі, світове визнання унікальності національної культури українців, зокрема бандурного виконавства, що ґрунтується на автентичному фольклорі українського народу, дають підстави говорити про високий рівень входження української музичної культури до загальносвітового культурного процесу. В умовах сучасного життя бандурне мистецтво як цілісне явища набуває важливого значення в культурному та духовному відродженні країни, збереженні безцінної спадщини українського народу, його культурної ідентичності як всередині країни, так за кордоном.
Downloads
Published
Issue
Section
License
Authors who publish with this journal agree to the following terms:
1. Authors retain copyright and grant the journal right of first publication with the work simultaneously licensed under a Creative Commons Attribution License that allows others to share the work with an acknowledgement of the work's authorship and initial publication in this journal.
2. Authors are able to enter into separate, additional contractual arrangements for the non-exclusive distribution of the journal's published version of the work (e.g., post it to an institutional repository or publish it in a book), with an acknowledgement of its initial publication in this journal.
3. Authors are permitted and encouraged to post their work online (e.g., in institutional repositories or on their website) prior to and during the submission process, as it can lead to productive exchanges, as well as earlier and greater citation of published work (See The Effect of Open Access).