ТРАСНФОРМАЦІЯ КУЛЬТУРНОГО СЕРЕДОВИЩА В КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.1.2016.138472Ключові слова:
інформаційні технології, культурне середовище, інформаційна культура, комп’ютерна Культура, техногенна культура, віртуальна культура, молодіжна субкультура,Анотація
У статті звернено увагу на істотні зміни, що відбулися у культурі завдяки сучасним інформаційнокомунікаційним технологіям, серед них: уніфікація культурного простору, суперечливі наслідки у межах масової культури, культурна експансія і, відповідно, опір щодо останньої, захист своїх культурних традицій і самобутності. Звернено увагу на недостатність вивчення проблематики інформаційних технологій у культурі, що відкриває широкі можливості для дослідницької діяльності та культурологічного аналізу. Розкрито зміст ключових понять сучасності, які характеризують вплив інформаційних технологій на культуру. Звернено увагу на розширення масштабів діяльності внутрішньо-культурних утворень, таких, як хакери, кракери тощо. Відзначено, що комп’ютерні технології породили новий вид культури, який, будучи складним і багатоплановим феноменом, вимагає ґрунтовного культурологічного осмислення та аналізу.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.