ПОЛЕМІЧНІ ДУМКИ М. ВОРОНОГО З ПРИВОДУ КРИЗИ БЕЗДУХОВНОЇ ІДЕОЛОГІЇ ЄВРОПЕЙСЬКОГО МИСТЕЦТВА: КІНЕЦЬ ХІХ – ПОЧАТОК ХХ СТОЛІТТЯ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.1.2016.138475Ключові слова:
Микола Вороний, криза бездуховної ідеології, модернізм, європеїзація українського театру,Анотація
У статті зроблено спробу проаналізувати думки Миколи Вороного з приводу кризи бездуховної ідеологіїєвропейського мистецтва кінця ХІХ – початку ХХ століть. Адже митець ставив собі за мету грунтовне різнобічнеформування нового українського національного театру. Що являла собою тогочасна криза свідомості людствавзагалі та європейського мистецтва зокрема, чи можливо було їх подолати і чи варто приставати наоб’єктивістсько-раціоналістичне розуміння світу – саме в цьому намагалася розібратися автор статті. Проте напитання: чи потрібне мистецтво заради мистецтва, чи мистецтво має бути заангажованим – однозначної відповіді, напевно, немає.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.