СТИЛІСТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПРОЕКТІВ ТИРАЖНИХ ГУТНИХ ВИРОБІВ АВТОРСТВА АНДРІЯ БОКОТЕЯ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.3.2019.191756Анотація
Мета роботи – виявити формотворчі, художньо-конструктивні та технологічні особливості малотиражної продукції Львівської експериментальної кераміко-скульптурної фабрики, запроектованої українським художником А. Бокотеєм. Методологія дослідження: використано методи історіографічного, біографічного, художнього аналізу, структурно-функціональний і стилістично-типологічний методи з метою визначення формотворчих і стилістичних особливостей проектів тиражних виробів, а також комунікативний метод. Наукова новизна. У статті проводиться аналіз стилістичних особливостей проектів декоративно-ужиткових виробів, запроектованих одним з найвідоміших українських художників – професором А. Бокотеєм. У мистецтвознавстві творчість художника розглядалась виключно в контексті аналізу образотворчих авторських композицій. Його проектна діяльність на Львівській експериментальній кераміко-скульптурній фабриці (далі ЛЕКСФ) не була опрацьована науково. Висновки. Склоцех ЛЕКСФ, який функціонував упродовж 1962-2005 рр. став осередком продовження та розвитку традицій класичної української гути і базою для роботи художників-склярів з усіх республік колишнього Радянського Союзу. На основі аналізу вибраних зразків авторства А. Бокотея, які тиражувалися у період найбільшого розквіту склоцеху ЛЕКСФ упродовж 1970-1980-х рр., визначено основні типологічні групи, висвітлено їх формотворчі особливості, колористичні характеристики та технологічні аспекти формування та декорування.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.