ІСТОРИЧНА ЕВОЛЮЦІЯ РОЗВИТКУ ХУДОЖНИХ ПРОМИСЛІВ УКРАЇНИ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.3.2019.191760Анотація
Мета дослідження є малодослідженою та важливою проблемою, що пов’язана із діяльністю традиційних народних мистецтв та висвітленням обставин розвитку і відстеженням історичної еволюції підприємств «Укрхудожпром», які виготовляли та продукували унікальні вироби української художньої промисловості. Методологія дослідження ґрунтується на історичному та мистецтвознавчому аналізі з використанням літературних, інтернет-джерел та архівних матеріалів. Наукова новизна полягає у розкритті новихфактів та ґрунтовному аналізі документів щодо діяльності виробничо-художнього об’єднання «Укрхудожпром». На основі результатів історичного дослідження можемо зробити висновки, що саме у продовж шістдесяти років держава підтримувала та сприяла розвитку художньої промисловості на території України, в артілях створювались фабрики і об’єднання, які надавали можливість випуску масового виробництва, в яких працювали цехи з майстрами ручної роботи, надомники, які створювали високоцінні вироби в ткацтві, килимарстві, вишивці, кераміці, різьбленні по дереву, петриківському розписі та інші. Всі виробництва «Укрхудожпром» відвідували всесоюзні і міжнародні виставки, ярмарки, як в СРСР, так і за кордоном, отримували дипломи, мали досягнення та професійний розвиток.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.