КАФЕДРА НАРОДНОЇ ХОРЕОГРАФІЇ КИЇВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ В КОНТЕКСТІ СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ ВИЩОЇ ХОРЕОГРАФІЧНОЇ ОСВІТИ В УКРАЇНІ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.3.2019.191775Анотація
Метою статті є аналіз передумов створення та основних здобутків кафедри народної хореографії Київського національного університету культури і мистецтв (КНУКіМ), яка першою в Україні почала готувати фахівців із народного хореографічного мистецтва з вищою освітою. Методологія дослідження полягає в застосуванні загальнонаукових методів теоретичного й емпіричного рівнів: аналізу та узагальнення науково-теоретичних основ дослідження, логічного методу. Ці методи дають змогу охарактеризувати історичні передумови створення кафедри хореографічного мистецтва в Київському державному інституті культури ім. О.Є. Корнійчука (КДІК), визначити роль кафедри у розвитку вищої хореографічної освіти в нашій країні. Наукова новизна дослідження полягає в аналізі педагогічної та наукової діяльності викладачів кафедри народної хореографії нинішнього КНУКіМ, їх новаторства при розробці дисциплін та укладанні сучасних навчальних програм. Висновки. У 60-ті роки ХХ ст. в Україні спостерігається зростання популярності народного хореографічного мистецтва, що зумовило державне його заохочення і, відповідно, актуальність підготовки керівників самодіяльних танцювальних колективів. У відповідь на виклики часу 1970 року в КДІК ім. О.Є. Корнійчука (нині – КНУКіМ) було відкрито кафедру хореографії, яка першою в Україні почала готувати фахівців із народного хореографічного мистецтва з вищою освітою. Визначальну роль у її діяльності відіграли завідувач кафедри Кім Василенко, відомі фахівці Галина Березова та Андрій Гуменюк. Сьогодення кафедри творять і досвідчені, й молоді фахівці, а їх діяльність є унікальним взірцем підготовки фахівців-хореографів широкого профілю.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.