Особливості та тенденції розвитку сучасного вітчизняного дитячого мюзиклу
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.4.2022.269400Анотація
Мета статті – виявити особливості дитячого мюзиклу, створеного для виконання дитячим колективом, а також проаналізувати специфіку його постановки на прикладі вистав провідних вітчизняних театрів-студій мюзиклу. Методологія дослідження. Застосовано загальнонаукові методи аналізу та синтезу, спеціальні мистецтвознавчі методи спостереження, систематизації та узагальнення, а також жанрово-стильового аналізу, компаративний метод (для виявлення загальних і специфічних особливостей дитячого мюзиклу) і метод теоретичного узагальнення. Наукова новизна пов’язана з уведенням до наукового обігу на прикладі постановок мюзиклів вітчизняних аматорських дитячих театрів-студій знань про музичну природу дитячого мюзиклу, зумовлену взаємодією музики, вербальних та невербальних засобів виразності, що відповідають специфіці дитячого сприйняття і мислення (музичність розуміємо як особливі інтонаційні прояви, властиві всім засобам художньої виразності). Досліджено дитячі мюзикли, створені для виконання дитячим колективом в аспекті жанрової специфіки; проаналізовано мюзикли, постановку яких здійснили київські аматорські дитячі театри; розглянуто закономірності дитячого мюзиклу у творчій практиці українських театрів для дітей: театру-студії «ОКей!», театру мюзиклу «Мюзик Холл» та ін. Висновки. Дитячі мюзикли в постановці вітчизняних аматорських дитячих колективів – унікальний жанровий різновид, у якому в найбільш досконалому вигляді пов’язані різноманітні галузі художньо-творчої діяльності: музика, рух, танець, мова, слово, гра, спів, костюми, декораційне оформлення, сценічне освітлення та спецефекти. Особлива видовищність, яскравість, мальовничість та побудова цього музично-драматичного твору як своєрідної гри – характерні ознаки, що створюють знаковий простір, у якому сценічну дію глядач сприймає максимально щиро. Дитячий мюзикл наділений різноманітними позитивними ознаками, що створюють передумови для занурення юного глядача в образний світ емоцій та почуттів, фантазій і роздумів, при цьому лишаючись максимально зрозумілим та простим для сприйняття завдяки візуалізації казкового світу вигадки, чар та фокусування всієї палітри почуттів і настроїв довкола сценічного видовища.
Ключові слова: дитячий мюзикл, аматорський дитячий колектив, театр-студія, вистава, сценічне видовище.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.