РОЛЬ ВІДКРИТТЯ КЛАСУ САКСОФОНУ В СИЧУАНСЬКІЙ КОНСЕРВАТОРІЇ У СТАНОВЛЕННІ КИТАЙСЬКОЇ САКСОФОННОЇ ШКОЛИ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.3.2023.289862Анотація
Мета дослідження полягає у виявленні свідчень педагогічної, виконавської та науково-методичної діяльності педагогів після відкриття 1980 р. класу саксофонної гри в Сичуанській консерваторії. Довести, що результати їхньої праці дають підставу констатувати про початок становлення китайської саксофонної школи. Методологія дослідження. Реалізація мети потребувала використання такого комплексу методів: джерелознавчий – для опрацювання та систематизації віднайдених матеріалів; музикознавчий – при аналізі концертної педагогічної, виконавської та науково-методичної діяльності педагогів відділу саксофонної гри; системний – при цілісному дослідженні діяльності китайських та західних саксофоністів та визначення їх ролі в становленні саксофонної школи. Наративний аналіз був використаний для специфічних ознак діяльності окремих китайських саксофоністів. Наукова новизна полягає в здійсненні першого музикознавчого дослідження заснування та специфіки діяльності педагогічно-виконавського складу класу саксофонної гри в Сичуанській консерваторії впродовж перших двадцяти років ХХІ ст., що мало важливе значення в процесі становлення китайської саксофонної школи. Висновки. У статті досліджено аспекти діяльності педагогів саксофону Сичуанської консерваторії та їх взаємодії із європейськими, американськими та українськими фахівцями. Доведено про формування в Китаї яскравої професійної саксофонної школи.
Ключові слова: клас саксофону, науково-методична та виконавська діяльність, концерти, західні саксофоністи, саксофонна школа Китаю.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.