СИНЕРГІЯ ЗВУКУ ТА РУХУ: ВЗАЄМОДІЯ МУЗИКИ І ТАНЦЮ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.2.2024.308385Анотація
Мета дослідження полягає у розкритті синергії звуку та руху, що виявляється у взаємодії музики та танцю. Методологія дослідження. У досягненні поставленої мети застосовано такі методи дослідження: порівняння, систематизації, аналізу, узагальнення досліджуваної проблеми. Наукова новизна дослідження полягає у тому, що нами запропоновано новий погляд на взаємодію музики та танцю, розглядаючи їх не просто як два окремих види мистецтва, а як синергетичну систему, де цілісне враження від танцювального твору виникає в результаті їхнього взаємозбагачення. Висновки. Взаємодія музики і танцю – це складне та багатогранне явище, яке протягом століть досліджувалося та інтерпретувалось різними митцями та науковцями. Цей динамічний зв’язок лежить в основі формування нового художнього бачення, який збагачує наше духовне життя. Синергія звуку та руху створює унікальний естетичний досвід, який неможливо звести до простого сумування двох видів мистецтва. Музика та танець не просто доповнюють один одного, але й трансформують, розкриваючи нові грані своєї виразності, створюючи цілісне враження від танцювального твору. Зв’язок між музикою та танцем ґрунтується на спільних рисах їх образності та сприйняття. Взаємодія між музикою та танцем не обмежується лише синтетичними жанрами, а пронизує всю історію цих видів мистецтва, проявляючись у численних запозиченнях, стилізаціях та інтерпретаціях. Результати дослідження можуть бути використані для кращого розуміння творчого процесу в хореографії та музиці, а також для створення нових синтетичних форм мистецтва.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.