DOI: https://doi.org/10.15391/snsv.2020-1.005

Використання бігових і стрибкових вправ у спеціальній руховій підготовці юних нападників 13–14 років

Ярослав Крайник, Вячеслав Мулик, Володимир Перевозник, Святослав Коваль

Анотація


Мета: визначити вплив використання комплексів різноманітних легкоатлетичних бігових і стрибкових вправ на показники кількості і якості техніко-тактичних рухових дій юних нападників-футболістів 13–14 років.

Матеріал і методи: у дослідженні взяли участь футболісти-нападники дитячо-юнацького футбольного клубу «Арсенал» м. Харкова з травня по жовтень 2019 року. У якості вихідних даних техніко-тактичних рухових дій використані показники, що були отримані футболістами протягом 10 ігор попереднього змагального періоду (травень-жовтень 2018 року). У підготовчому періоді використовувалися комплекси спеціальних легкоатлетичних вправ у юних футболістів 13–14 років дослідної групи в кожному тренуванні, які проводилися 4 рази на тиждень, контрольна група здійснювала тренувальний процес за програмою ДЮСШ, в якій заняття також проводилися 4 рази на тиждень по 90 хв.

Результати: проведені дослідження дозволили встановити вплив легкоатлетичних бігових і стрибкових вправ на спеціальну рухову підготовленість юних футболістів-нападників 13–14 років.

Висновки: використання спеціалізованих легкоатлетичних бігових та стрибкових вправ для юних футболістів-нападників 13–14 років протягом підготовчого періоду дозволило покращити результати показників кількості та якості виконання рухових та техніко-тактичних дій.


Ключові слова


легкоатлетичні вправи; футболісти-нападники; техніко-тактичні дії; рухові дії; кількісні та якісні показники

Повний текст:

PDF

Посилання


Васильчук, А.Г. (2009), Гуртки з футболу в школі: навч. посіб., Чернівці.

Васьков, Ю.В., Пашков, І.М. (2003), Уроки футболу в загальноосвітній школі, Харків.

Віхров, К.Л. (2004), Футбол у школі: навч.-метод. посіб., Київ.

Крайник, Я., Мулик, В., Ковал,ь С. (2019), "Використання спеціальних вправ для розвитку рухових якостей та формування техніко-тактичних дій захисників 13–14 років у підготовчому періоді", Слобожанський науково-спортивний вісник, № 6 (74), С. 32-36.

Крайник, Я., Мулик, В., Коваль, С., Федорина, Т. (2020), "Використання спеціальних бігових і стрибкових вправ для розвитку рухових якостей і функціонального стану крайніх і центральних захисників 13–14 років у футболі", Спортивні ігри, № 1 (15), С. 16-24.

Лисенчук, Г.А. (2003), Управление подготовкой футболистов, Олимпийская література, Киев.

Лісенчук, Г., Попов, О., Хоменко, О. (2013), «Структура фізичної підготовленості футболістів», Теорія і методика фізичного виховання і спорту, № 3, С. 21-23.

Соломонко, В.В., Фалес, Й.Г., Хоркавий, Б.В. (2007), Футбол: навч.-метод. посіб., Львів.

Соломонко, В.В., Лісенчук, Г.А., Соломонко, О.В., Пилипенко, В.О. (2014), Футбол у школі: посіб. для вчителів і школярів, Київ.

Цирик, Б.Я., Лукашин, Ю.С. (1982), Футбол, Физкультура и спорт, Москва.

Цирик, Б.Я., Лукашин, Ю.С. (2012), Азбука спорта. Футбол, Физкультура и спорт, Москва.

Шамардин, А.А., Новокщенов, А.А., Сучилин, А.А., Цянь, В. и др. (2006), Функциональная подготовка юных футболистов разных игровых амплуа на основе применения эргогенических средств, ВГАФК, Волгоград.


Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


Copyright (c) 2020 Kharkiv State Academy of Physical Culture

Creative Commons License
Ця робота ліцензована Creative Commons Attribution 4.0 International License.