Ефективність використання ігрового методу для розвитку швидкісно-силових здібностей спортсменів-батутистів на етапі початкової підготовки
DOI:
https://doi.org/10.15391/snsv.2017-3.004Ключові слова:
ігровий метод, швидкісно-силові здібності, спортсмени-батутисти, етап початкової підготовки, тестуванняАнотація
Мета: обґрунтувати ефективність використання ігрового методу для вдосконалення швидкісно-силових здібностей спортсменів-батутистів на етапі початкової підготовки.
Матеріал і методи: у статті розглянуто матеріали дослідження, яке проводилось за допомогою педагогічного тестування батутистів 7–8 років на базі Дитячо-юнацької спортивної школи № 7, відділення батута м. Харків.
Результати: проведений педагогічний експеримент засвідчив ефективність розробленої методики розвитку швидкісно-силових здібностей спортсменів-батутистів на етапі початкової підготовки із застосуванням ігрового методу.
Висновки: результати проведеного експерименту підтверджують значущість використання ігрового методу для розвитку швидкісно-силових здібностей на етапі початкової підготовки юних батутистів, що у подальшому впливає на рівень їхньої технічної підготовленості і ефективність змагальної діяльності.
Посилання
Бойченко, Н.В., Машкевич, П.Е. (2013), "Подвижные игры в подготовке юных борцов", Проблемы и перспективы развития спортивных игр и единоборств в высших учебных заведениях, ХНПУ, Белгород-Харьков-Красноярск-Москва, Харьков, С. 59-62.
Волков, Л.В. (2002), Теория и методика детского и юношеского спорта, Олимпийская литература, Киев.
Дейнеко, А.Х., Красова, И.В. (2015), Комплексы общеразвивающих упражнений в системе физического воспитания, ХГАФК, Харьков.
Клепцова, Т.Н. (2013), "Основное значение подвижных спортивных игр в формировании здорового образа жизни", Проблемы и перспективы развития спортивных игр и единоборств в высших учебных заведениях, ХНПУ, Белгород-Харьков-Красноярск-Москва, Харьков, С. 157-159.
Курамшин, Ю.Ф. (2003), Теория и методика физической культуры, Советский спорт, Москва.
Международная Федерация гимнастики (2017), Правила соревнований FIG 2017–2020. Прыжки на батуте, акробатической дорожке и двойном минитрампе, режим доступа: http://www.fig-gymnastics.com/publicdir/rules/files/tra/TRA-CoP_2017-2020-r.pdf
Міністерство молоді та спорту України (1999), Стрибки на батуті: Навчальна програма для дитячо-юнацьких спортивних шкіл, спеціалізованих дитячо-юнацьких шкіл олімпійського резерву, шкіл вищої спортивної майстерності, Київ.
Платонов, В.Н. (2004), Система подготовки спортсменов в олимпийском спорте. Том 4. Учебник для студ. выс. уч. зав. физ. восп. и спорта, Олимпийская література, Киев.
Сутула, В.О., Дейнеко, А.Х. (2015), Основна гімнастика в школі (5–6 класи), ХДАФК, Харків.
Ториев, А.Ш. (2013), "Игровые методы в физическом воспитании", Педагогика: традиции и инновации: материалы III междунар. науч. конф. (г. Челябинск, апрель 2013 г.), Челябинск, С. 102-103.
Холодов, Ж.К., Кузнецов, В.С. (2002), Теория и методика физического воспитания и спорта, Академия, Москва.
Шяин, Б.М. (2007), Теорія і методика фізичного виховання школярів. Частина 1, Навчальна книга-Богдан, Тернопіль.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Альфія Дейнеко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CREATIVE COMMONS для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.