Характеристика організаційно-управлінської діяльності директора фітнес-клубу
DOI:
https://doi.org/10.15391/snsv.2017-6.020Ключові слова:
управління, менеджер, директор, діяльність, завданняАнотація
Мета: охарактеризувати організаційно-управлінську діяльність директора фітнес-клубу.
Матеріал і методи: аналіз літературних джерел; аналіз документів; системний аналіз; опитування (анкетування); методи математичної статистики. Дослідження проводилось на базі 12 фітнес-клубів м. Харкова. Респондентами виступали 12 директорів, менеджерів, керуючих фітнес-клубами.
Результати: отримані результати дослідження дозволили виявити рівні управління діяльністю фітнес-клубу, структурні підрозділи і ланки, їх функції, управлінські зв'язки. З позиції комплексного підходу проаналізовано діяльність директора фітнес-клубу за складністю вирішуваних завдань.
Висновки: визначено оптимальну організаційну структуру управління фітнес-клубами, що включає наступні функціональні блоки: фітнес-персонал; сервісний персонал; технічний персонал та адміністрацію. Визначено, що забезпечення фінансово-господарської діяльності фітнес-клубу та постійне удосконалення своєї професійної діяльності є найскладнішими завданнями у діяльності директора-менеджера фітнес-клубу.
Посилання
Вавилов, В. (2015), Основы менеджмента в фитнес-индустрии, Саммит-Книга, Киев.
Василенко, М.М. (2014), "Сучасні вимоги до формування готовності майбутніх фітнес-тренерів до професійної діяльності", Педагогіка формування творчої особистості у вищій і загальноосвітній школах, Вип. 38, С. 119-124.
Ващук, Л. (2013), "Передумови розвитку та становлення фітнесу в Україні", Фізичне виховання, спорт і культура здоров'я у сучасному суспільстві, №3, С. 7-9.
Гончарова, Н., Денисова, Л., Усиченко, В. (2012), "Використання сучасних інформаційних технологій у сфері оздоровчого фітнесу", Фізичне виховання, спорт і культура здоров'я у сучасному суспільстві, №2, С. 163-166.
Демеха, С., Гаєвий, В. (2013), "Технологія управління фізкультурними кадрами в організаціях фітнес-спрямованості", Фізичне виховання, спорт і культура здоров'я у сучасному суспільстві, №1 (21), С. 9-12.
Дутчак, М.В., Василенко, М.М. (2013), "Теоретичне обґрунтування кваліфікаційної характеристики фітнес-тренера", Педагогіка, психологія та медико-біологічні проблеми фізичного виховання і спорту, №2, С. 17-21.
Дутчак, Ю.В. (2013), Особистісні детермінанти організованості спортивного менеджера як суб'єкта управлінської діяльності: автореф. дис. канд. наук. з фізичного виховання та спорту, Львівський державний університет фізичної культури, Львів, 20 с.
Імас, Є., Мічуда, Ю. (2015), "Тенденції розвитку сфери фізичної культруи та спорту в умовах сучасного ринку", Теорія і методика фізичного виховання і спорту, №2, С. 142-149.
Стадник, С., Середа, Н. (2016), "Маркетинговый анализ конкурентоспособности фитнес-клубов в городе Харькове", Слобожанський науково-спортивний вiсник, № 6(56), С. 120-124, doi: 10.15391/snsv.2016-6.021.
Стадник, С.О. (2017), "Акмеологічний підхід до вивчення діяльності менеджера фітнес-клубу", Стратегічне управління розвитком фізичної культури і спорту: збірник наукових праць, Харківська державна академія фізичної культури, Харків, С. 45-50.
Тягур, Р. (2013), "Особливості управлінської праці у сфері фізичного виховання і спорту", Вісник Прикарпатського університету, Вип. 18, С. 129-137.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Світлана Стадник
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CREATIVE COMMONS для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.