Вплив оздоровчо-нормалізуючих режимів ходьби на стан дихальної системи студентів при хронічному бронхіті
DOI:
https://doi.org/10.15391/snsv.2018-1.012Ключові слова:
хронічний бронхіт, студенти, фізична реабілітація, різновиди ходьбиАнотація
Мета: встановити вплив різновидів ходьби на стан дихальної системи студентів, хворих на хронічний бронхіт у період реконвалесценції.
Матеріал і методи: обстежено 73 студента віком 17–20 років. ОГ1 (n=25) і ОГ2 (n=21) займалися за розробленою програмою, але студенти ОГ1 додатково застосували різновиди ходьби та бігу на різних оздоровчо-нормалізуючих режимах, КГ (n=27) не мали бронхолегеневої патології та займалися фізичною культурою за програмою ВНЗ. Усім студентам було проведено спірометричне дослідження, гіпоксичні проби.
Результати: наприкінці курсу фізичної реабілітації у студентів ОГ1 статистично значуще покращилися спірометричні показники і досягли рівня показників КГ. У студентів ОГ2 спостерігали покращення всіх показників, але статистичної значущості вони не набули.
Висновки: доведено, що включення в програму фізичної реабілітації в період реконвалесценції різновидів ходьби та бігу на різних оздоровчо-нормалізуючих режимах сприяє повному відновленню втрачених функцій дихальної системи.
Посилання
Гордон, Н. (1999), Заболевание органов дыхания и двигательная активность, Олимп. лит-ра, Киев.
Деханов, В.В., Соколов, А.В. (2010), "Клинико-функциональное состояние больных хроническим бронхитом на этапе реабилитационного лечения", Актуальные проблемы клинической и экспериментальной патологии: межрегион. тематический сб. науч. тр., посвящ. 200-летию со дня рождения Российского Гения медицины и хирургии Н.И. Пирогова, РязГМУ, Рязань, С. 99-101.
Петрухнов, О.Д., Рубан, Л.А. (2017), "Комплексна програма фізичної реабілітації для студентів різного рівня тренованості, хворих на хронічний бронхіт середньої тяжкості в період реконвалесценції", а. с. № 72515 Україна /– заявл. 10.04.2017 № 73231; опуб. 27.06.2017.
Маргазин, В.А., Коромыслов, А.В., Лобов, А.Н. и др. (2015), Лечебная физическая культура при заболеваниях сердечно-сосудистой и дыхательной систем, СпецЛит, Санкт-Петербург.
Сухан, В.С., Дичка, Л.В., Блага, О.С. (2014), Лікувальна фізична культура при захворюваннях органів дихання, Ужгород.
Пашкевич, Л.П. (2013), "Структура заболеваемости и распространенности болезней дыхательной системы в Украине", Физическое воспитание студентов, № 4, С. 68-72.
Петрухнов, О.Д., Рубан, Л.А. (2017), "Тривалість усунення порушених функцій дихальної системи у студентів різного рівня тренованості, хворих на хронічний бронхіт після застосування комплексної програми фізичної реабілітації", Scientific Journal «ScienceRise», № 1/1(30), C. 32-36.
Пєшкова, О.В. (2011), Фізична реабілітація при захворюваннях внутрішніх органів, Харків.
Рубан, Л.А. (2013), "Вплив малорухливого способу життя на стан дихальної системи у студентів вишів м. Харків", Слобожанський науково-спортивний вісник, № 3 (36), С. 113-115.
Цюпак, Т.Є., Цюпак, Ю.Ю., Філак, Ф.Г. (2017), "Вплив засобів реабілітації на кардіореспіраторну систему молодших підлітків з хронічним бронхітом", Молодий вчений, № 3.1 (43.1), С. 305-308.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Олександр Петрухнов
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CREATIVE COMMONS для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.