Діяльність фітнес-клубів у місті Харкові
DOI:
https://doi.org/10.15391/snsv.2018-2.012Ключові слова:
Мета, проаналізувати діяльність фітнес-клубів у місті Харкові. Матеріал і методи, аналіз літературних джерел, аналіз документів, опитування (анкетування), методи математичної статистики. Дослідження проводилось на базі 12 фітнес-клубів м. Харкова серед їх клієнтів. Результати, у ході дослідження вАнотація
Мета: проаналізувати діяльність фітнес-клубів у місті Харкові.
Матеріал і методи: аналіз літературних джерел; аналіз документів; опитування (анкетування); методи математичної статистики. Дослідження проводилось на базі 12 фітнес-клубів м. Харкова серед їх клієнтів.
Результати: у ході дослідження визначено основні відмінності і конкурентні переваги фітнес-клубів міста Харкова; виявлено вподобання клієнтів клубів щодо вибору самого фітнес-клубу, популярних фітнес-програм, додаткових послуг, а також найдієвіші джерела інформації про клуб та основні причини залишення фітнес-клубу.
Висновки: з'ясовано, що ринок фітнес-послуг у місті Харкові характеризується 297 фітнес-закладами та головними лідерами на місцевому ринку є мережеві фітнес-клуби. Визначено шляхи підвищення ефективності діяльності фітнес-клубів у місті Харкові.
Посилання
Беляк, Ю.І. (2014), "Класифікація та методичні особливості засобів оздоровчого фітнесу", Педагогіка, психологія та медико-біологічні проблеми фізичного виховання і спорту, № 11, С. 3-7.
Благій, О., Лисакова, Н. (2013), "Тенденції розвитку групових фітнес-програм", Теорія та методика фізичного виховання і спорту, № 2, С. 54-58.
Вавилов, В. (2015), Основы менеджмента в фитнес-индустрии, Саммит-Книга, Киев.
Ващук, Л. (2013), "Передумови розвитку та становлення фітнесу в Україні", Фізичне виховання, спорт і культура здоров'я у сучасному суспільстві, № 3, С. 7-9.
Демеха, С., Гайовий, В. (2013), "Технологія управління фізкультурними кадрами в організаціях фітнес-спрямованості", Фізичне виховання, спорт, культура здоров’я в сучасному суспільстві, № 1, С. 9-12.
Дутчак, Ю. (2015), "Сегментація ринку фізкультурно-оздоровчих послуг", Молода спортивна наука України, Т.4, С. 26-30.
Імас, Є., Мічуда, Ю. (2015), "Тенденції розвитку сфери фізичної культруи та спорту в умовах сучасного ринку", Теорія і методика фізичного виховання і спорту, № 2, С. 142-149.
Корносенко, О.К. (2013), "Роль фітнесу в системі оздоровчої фізичної культури", Вісник Чернігівського національного педагогічного університету, Серія: Педагогічні науки. Фізичне виховання та спорт, Вип. 112(3), С. 228-232.
Кудра, Т.А. (2002), Фитнесс. Американская концепция достижения здоровья средствами физической культуры, Владивосток.
Менхин, Ю.В., Менхин, А.В. (2002), Оздоровительная гимнастика: теория и методика, Ростов-на-Дону.
Середа, Н.В., Мошкін К.О. (2016), "Аналіз використання маркетингових комунікацій в діяльності фізкультурно-спортивних організацій з неолімпійських видів спорту", Матеріали ІV регіональної науково-практичної Інтернет-конференції за участю міжнародних спеціалістів «Стратегічне управління розвитком фізичної культури і спорту в контексті 25-річчя Незалежності України», Харків, С. 43-48.
Стадник, С. (2017), "Моніторинг діяльності фітнес-клубів м. Харкова", Матеріали XXIX Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції «Тенденції та перспективи розвитку науки і освіти в умовах глобалізації», Збірник наукових праць Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди, Вип. 29, С. 512-514.
Стадник, С., Середа, Н. (2016), "Маркетинговый анализ конкурентоспособности фитнес-клубов в городе Харькове", Слобожанський науково-спортивний вiсник, № 6(56), С. 120-124, doi: 10.15391/snsv.2016-6.021.
Чеховська, Л. (2017), "Фітнес-індустрія України: стан і перспективи розвитку", Науковий часопис НПУ імені М.П. Драгоманова, Випуск 5К (86), С. 358-363.
Чеховська, Л. (2017), "Фітнес-індустрія: стан і перспективи розвитку у країнах світу", Слобожанський науково-спортивний вісник, № 2 (58), С. 107-112, doi: 10.15391/snsv.2017-2.019.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Світлана Стадник
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CREATIVE COMMONS для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.