Удосконалення спеціальної фізичної підготовленості спортсменів категорії «Ювенали» з акробатичного рок-н-ролу з використанням засобів функціонального тренінгу
DOI:
https://doi.org/10.15391/snsv.2018-4.007Ключові слова:
акробатичний рок-н-рол, спеціальна фізична підготовленість, функціональний тренінгАнотація
Мета: розробити та експериментально обґрунтувати методику удосконалення спеціальної фізичної підготовленості спортсменів категорії «Ювенали» з акробатичного рок-н-ролу з використанням засобів функціонального тренінгу.
Матеріал і методи: теоретичний аналіз і узагальнення даних спеціальної науково-методичної літератури, педагогічне спостереження, педагогічне тестування, педагогічний експеримент, методи математичної статистики. У дослідженні взяли участь 40 спортсменів (20 спортивних пар категорії «Ювенали»).
Результати: застосування засобів функціонального тренінгу експериментальної методики покращило рівень спеціальної фізичної підготовленості спортсменів.
Висновки: встановлено позитивний вплив засобів функціонального тренінгу у компонентах швидкісної, силової і швидкісно-силової підготовках на динаміку рівня спеціальної фізичної підготовленості спортсменів з акробатичного рок-н-ролу.
Посилання
Артем'єва, Г.П. (2008), Критерії відбору та прогнозування спортивного удосконалювання в акробатичному рок-н-ролі (24.00.01): автореф. дис. на здобуття наук ступеня канд. наук фіз. виховання і спорту, Харків, 23 с.
Батєєва, Н.П. (2013), Удосконалення спеціальної фізичної та технічної підготовки кваліфікованих спортсменів з акробатичного рок-н-ролу в річному макроціклі: автореф. дис. на здобуття наук ступеня канд. наук фіз. виховання і спорту, Харків, 22 с.
Батеева, Н.П., Кызим, П.Н. (2017), Совершенствование специальной физической и технической подготовки квалифицированных спортсменов в акробатическом рок-н-ролле в годичном макроцикле, Харків, ISBN 978-617-7256-95-2.
Кизім, П.М. (2018), Біомеханіка в акробатичному рок-н-ролі: навч.-метод. посіб., Харків.
Луценко, Л.С. (2005), Оптимізація тренувального процесу в акробатичному рок-н-ролі на етапі початкової підготовки: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. фіз. вих. та спорту, Харків, 22 с.
Муллагильдина, А.Я. (1995), Повышение эффективности тренировочного процесса в акробатическом рок-н-ролле: дис. на соискание науч. степени канд. пед. наук, Харьков, 150 с.
WRRC (2017), "Rock'n'roll Rules", режим доступу: http://www.wrrc.org/default.asp?iId=GFKJKF.
Платонов, В.Н. (2004), Система подготовки спортсменов в олимпийском спорте. Общая теория и ее практические приложения, Олимпийская литература, Киев.
Сергієнко, Л.П. (2010), Спортивна метрологія: теорія і практичні аспекти, Олімпійська література, Київ.
Терехин, В.С., Медведева, Е.Н., Крючек, Е.С., Баранов, М.Ю. (2015), Теория и методика акробатического рок-н-ролла. Актуальные проблемы подготовки спортсменов: учебное пособие, Москва.
Andersen, N. (1990), International aerobics center seminar "Sweat systems", Minneapolis.
Dragnea, C.A. & Teodorescn, S.M. (2002), Teoria Sportului, Bucuresti, Fest.
Naglak, Z. (1991), Metodyka trenowania sportowca, AWF, Wroclaw.
Schnabel, G. (1994), "Prinzipien des sportlichen", Trainingswissenschaft, Sport Verbag, Berlin, рр. 282-294.
Shepard, R.I. & Astrand, P.O. (Eds) (1992), Endurance in Sports, ISBN: 978-0-632-05348-3.
Thomas, J.R. & Nelson, J.K. (2001), Research Methods in Physical Activity, Human Kinetics.
Ulatowski, T. (1992), Teoria sportu, Tom II, UKFiT, Warszawa.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Петро Кизім, Сергій Гуменюк, Наталія Батєєва
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CREATIVE COMMONS для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.