Вплив фізкультурно-оздоровчих занять з елементами катання на роликових ковзанах на морфофункціональний стан учнів 5–6 класів
DOI:
https://doi.org/10.15391/snsv.2018-5.002Ключові слова:
фізкультурно-оздоровчі заняття, роликові ковзани, учні 5–6 класівАнотація
Мета: визначити вплив фізкультурно-оздоровчих занять з пріоритетним використанням засобів катання на роликових ковзанах на морфофункціональний стан та фізичну підготовленість учнів 5–6 класів.
Матеріал і методи: в експерименті прийняло участь 194 дітей 10–12-річного віку, з них 90 хлопчиків і 104 дівчинки. Дослідження проводилося на базі спеціалізованої школи № 269 м. Києва з поглибленим вивченням французької мови. У процесі дослідження були застосовані такі методи: педагогічні (педагогічний експеримент та спостереження); антропометричні; фізіологічні (пульсометрія, спірометрія, функціональні проби); методи математичної статистики.
Результати: дослідження свідчить про те, що в учнів 5–6 класів фізкультурно-оздоровчі заняття з пріоритетним використанням засобів катання на роликових ковзанах викликають позитивні зміни морфофункціонального стану, фізичної підготовленості. Значні поліпшення показників виявлено після 9 місяців регулярних занять.
Висновки: фізкультурно-оздоровчі заняття з пріоритетним використанням засобів катання на роликових ковзанах позитивно вплинули на морфофункціональний стан та фізичну підготовленість учнів 5–6 класів. Виявлено, що показники функціонального стану (зокрема, серцево-судинної і дихальної систем), фізичної підготовленості учнів у порівнянні з вихідними даними є достовірно вищими (P(t)<0,01; P(t)<0,001).
Посилання
Кашуба, В.О., Гончарова, Н.М., Бутенко, Г.О. (2016), "Ефективність використання засобів оздоровчого туризму як основи рекреаційно-оздоровчої технології у фізичному вихованні молодших школярів", Педагогіка, психологія та медико-біологічні проблеми фізичного виховання і спорту, № 2, С. 19-24.
Кожедуб, Т.Г. (2014), «Ефективність використання інтерактивних технологій навчання у фізичній підготовці школярів», Молода спортивна наука України, № 2, С. 63-68.
Москаленко, Н.В. (2011), Інноваційні технології у фізичному вихованні школярів, Інновація, Дніпропетровськ.
Омельченко, Т.Г. (2013), Корекція донозологічних станів організму дітей молодшого шкільного віку в процесі фізкультурно-оздоровчих занять: автореф. дис. на здобуття вченого ступеня канд. наук з фіз. виховання і спорту, Київ, 22 с.
Пангелова, Н., Рубан, В. (2015), «Основні тенденції модернізації фізкультурно-оздоровчої роботи у сільській школі», Спортивний вісник Придніпров’я, № 2, С. 146-152.
Саїнчук, О.М. (2015), Програмування фізкультурно-оздоровчих занять скандинавською ходьбою у фізичному вихованні молодших школярів: автореф. дис. канд. наук з фіз. вих. і спорту, Київ, 20 с.
Круцевич, Т.Ю., Пангелова, Н.Є., Кривчикова, О.Д. та ін. (2017), Теорія і методика фізичного виховання, Т. 2, НУФВС, Олімп. л-ра, Київ.
Українська федерація роликового спорту (2018), режим доступу: http://rollersport.com.ua.
Begg, Bill (2008), "Six simple steps to straight line speed", Inline planet, availably at: http://www.inlineplanet.com/11/07/begg-seated-position.html.
Cohen, Alex (2010), Down and Derby: The Insider's Guide to Roller Derby, Soft Skull Press, Collectible, USA.
Federation Internationale de Roller Sports (2018), Rules, availably at: http://www.rollersport.org.
OLS roller skating magazine (2018), "Learn inline-skating: from beginner to expert", availably at: http://www.online-skating.com/learn-roller-skating
Stevens Dakota (2011), A guide to roller skating including artistic roller skating, roller hockey, inline skating, and more, USA.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Наталія Пангелова, Софія Власова
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CREATIVE COMMONS для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.