Фізична активність підлітків у закладах оздоровлення та відпочинку: мотиви та інтереси
DOI:
https://doi.org/10.15391/snsv.2019-4.009Ключові слова:
фізичне виховання, дозвілля, підлітки, фізична активність, мотивація, інтересиАнотація
Мета: з’ясування мотивів та інтересів підлітків щодо форм фізичної активності у закладах оздоровлення та відпочинку.
Матеріал і методи: у соціологічному дослідженні брали участь підлітки віком 10–15 років, які відвідували дитячи заклади оздоровлення та відпочинку.
Результати: у процесі аналізу даних опитування виявлено, що для хлопців-підлітків незалежно від віку в заняттях фізичними вправами та спортом є дуже важливим існування певних правил та меж, що впливає на їх інтерес та мотивацію. Для дівчат, навпаки, існування правил та меж є фактором, що знижує інтерес до занять фізичними вправами. Наявність емоційного забарвлення та різноманітності рухових режимів, навпаки, стимулюють творчість дівчат, фантазію, що призводить до отримання ними задоволення від рухової активності.
Висновки: у процесі аналізу даних опитування встановлено різноманітність та нестандартність інтересів підлітків щодо фізкультурно-спортивних занять та ґендерні особливості їх мотивації. Окреслена необхідність у розробленні організаційно-управлінські технологій, які будуть враховувати інтереси та мотиви підлітків, з метою їх активного залучення до рухової діяльності.
Посилання
Бондар, Т.С. (2012), «Характеристика інтенсивності фізичного виховання у структурі навчально-виховного та оздоровчо-виховного процесів», Педагогіка, психологія та мед.-біол. пробл. фіз. виховання і спорту, № 12, С. 28-31.
Васьков, Ю.В. (2013), Теоретичні і методичні засади навчання фізичної культури учнів основної школи: автореф. дис. д-ра пед. наук : 13.00.02, Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова, Київ.
Державний комітет статистики України (2017), Оздоровлення дітей у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку влітку 2017 року, режим доступу: https://ukrstat.org/uk/druk/publicat/Arhiv_u/15/Arch_ozd_bl.htm.
ВРУ (2017), Закон України «Про освіту», режим доступу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2145-19 (дата 30.08.2019).
ВРУ (1994), Закон України «Про фізичну культуру і спорт», режим доступу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3808-12.
ВРУ (2008), Закон України «Про оздоровлення та відпочинок дітей», режим доступу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/375-17.
Іванова, Л.І., Омельчук, О.В. (2018), «Окремі питання оптимізації нормативно-правової бази для підвищення ефективності фізичного виховання школярів», Науковий часопис Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова. Серія 15 : Науково-педагогічні проблеми фізичної культури (фізична культура і спорт), Вид-во НПУ імені М.П. Драгоманова, Вип. 3К (97), С. 228-231.
Круцевич, Т.Ю. (2012), «К вопросу об эффективности системы физического воспитания в общеобразовательных школах Украины», Спортивний вісник Придніпров'я, № 1, С. 239-243.
Пономарьова, Г.Ф., Бондар, Т.С., Золочевський, В.В. (2013), Педагогіка фізичного виховання: сучасні організаційні технології у загальноосвітніх навчальних закладах, Харків.
Сутула, В.О., Бондар, Т.С., Васьков, Ю.В. (2009), «Формування фізичної культури особистості стратегічне завдання фізкультурної освіти учнів загальноосвітніх навчальних закладів», Слобожанський науково-спортивний вісник, № 1, С. 100-105.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Тарас Бондар, Ірина Головійчук
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CREATIVE COMMONS для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.