Порівняльний аналіз стану здоров’я студентів II та IV курсів у період навчання у закладах вищої освіти
DOI:
https://doi.org/10.15391/snsv.2019-5.006Ключові слова:
стан здоров’я, фізичне виховання, навчання, стомлення, працездатністьАнотація
Мета: вивчення стану здоров’я студентів у період навчання у ЗВО.
Матеріали і методи: у досліджені взяли участь 141 студент економічного факультету (віком 18–23 років) технічного ЗВО. Через кожний рік навчання з 1 по 5 курс проводилося їх обстеження із використанням: методів вивчення проблеми управління; традиційних методів; комплексу педагогічних, психологічних, психофізіологічних, соціологічних та медичних методів; методів математичної статистики.
Результати: матеріали дослідження дозволили виявити фактори, які негативно впливають на стан здоров’я студентів. Порівняльний аналіз отриманих результатів обстеження студентів II і IV курсів виявив погіршення стану здоров’я студентів на четвертому курсі.
Висновки: скасування занять з фізичного виховання в студентів IV курсу, високий рівень нервово-емоційної напруженості у період сесії, значне зменшення їх рухової активності та виявлені інші стрес-фактори негативно впливають на стан здоров’я студентів, що потребує відновлення занять з фізичного виховання на старших курсах.
Посилання
Вакарчук, І.О. (2008), "Стан, проблеми, перспективи розвитку фізичного виховання і спорту у вузах України (концепція Мін-ва освіти і науки України)", Фізичне виховання і спортивне вдосконалення студентів: сучасні інноваційні технології, Р.Т. Раєвський (ред.), Наука і техніка, Одеса, С. 21-23.
Віровський, Л.П. (2008), "Фізична активність студентів вищих навчальних закладів як засіб подолання екзаменаційних стресів", Фізичне виховання і спортивне вдосконалення студентів: сучасні інноваційні технології, Р.Т. Раєвський (ред.), Наука і техніка, Одеса, С. 105-109.
Вольєва, Н.П. (2011), "Захворюваність студентів вищих навчальних закладів, які належать до спеціальних медичних груп", Спортивна наука України: електрон. наук. фах. вид., № 6, С. 3-11, режим доступу : http://www.nbuv.gov.ua/e-journals/SNU/2011-6/11vnptsg.pdf.
Лазоришинець, В. (2019), "Серцеві хвороби в Україні щодва роки вбивають населення великого міста – експерт", режим доступу: https://www.ukrinform.ua/rubric-culture/2565152-sercevi-hvorobi-v-ukraini-sodva-roki-vbivaut-naselenna-velikogo-mista-kardiohirurg.html (доступно на 02.09.2019).
Коваленко, В. (2019), "В Україні показники смертності через хвороби серця є одними з найвищих у світі", Укрінформ, режим доступу: https://www.ukrinform.ua/rubric-culture/2544198-v-ukraini-pokazniki-smertnosti-cerez-hvorobi-serca-e-odnimi-z-najvisih-u-sviti.html (доступно на 02.09.2019).
Купер, К. (1989), Аэробика для хорошего самочувствия, перевод с англ., Физкультура и спорт, Москва.
Нифонтова, Л.Н. (1994), Физическая культура как средство здравостроения, профессиональной адаптации и реабилитации трудящихся, Москва.
Пирогова, Е.А., Иващенко, Л.Я., Страпко, Н.П. (1988), Влияние физических упражнений на работоспособность и здоровье человека, Здоров’я, Київ.
Сеймук, А.А. (2012), Помоги себе сам. Заповеди для здоровья и души, РИА Дніпро-VAL, Днепропетровск.
Сеймук, А.А., Хаджинов, В.А. (2014), Психічна регуляція та фізичні вправи в процесі напруженої розумової діяльності: навч. посібн., Журфонд, Днепропетровск.
Федчишин, Н.Є. (2013), "Хвороби системи кровообігу: динаміка поширеності в Україні та Тернопільській області", Вісник соціальної гігієни та організації охорони здоров’я України, № 1(55), С. 53-55.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Анатолій Сеймук, Олександр Нестеренко, Артур Нестеренко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CREATIVE COMMONS для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.