Мотив досягнення та теоретичне обґрунтування його структурних компонентів
Ключові слова:
мотивація, мотив, успіх, уникнення невдачі, рівень домаганьАнотація
Розглянуто різні точки зору стосовно розуміння авторами сутності мотиву. Наведено приклади класифікації видів мотивів. Вивчено взаємозв’язок рівня домагань, самооцінки та мотиву досягнення. На основі вивчених матеріалів сформовано поняття «мотив досягнення», яке розуміємо як наполегливе прагнення, спонукання людини до активності, пов’язане з намаганням досягти успіху (або уникнути невдачі) в діяльності і який напряму залежить від рівня домагань особистості. Проаналізовано психолого-педагогічну літературу, яка дала змогу теоретично обґрунтувати структурні компоненти та показники мотиву досягнення, що дозволяють об’єктивно оцінювати рівень сформованості даного мотиву.
Посилання
Бубка С. Н. Развитие двигательных способностей человека / С. Н. Бубка. – Донецк : Апекс, 2002. – 304 с.
Занюк С. С. Психологія мотивації : [Навч. Посібник] / С. С. Занюк. – К. : Либідь, 2002. – 304 с.
Ильин Е. Н. Мотивация и мотивы / Е. Н. Ильин. – СПб : Питер, 2000. – 512 с.
Леонтьев А. Н. Деятельность. Сознание. Личность / А. Н. Леонтьев. – М. : Политиздат, 1975. – 304 с.
Макклеланд Д. Мотивация человека / Д. Макклеланд. – СПб. : Питер, 2007. – 672 с.
Маслоу А. Мотивация и личность / А. Маслоу. – СПб. : Питер, 2007. – 352 с.
Меднікова Г. І. Самооцінка та рівень домагань особистості як динамічна система : дис ... канд. психолог. Наук : 19.00.01 / Г. І. Ганна. – Х., 2002. – 195 с.
Хекхаузен Х. Психология мотивации достижения : [Пер. с англ] / Х. Хекхаузен. – СПб. : Речь, 2001. – 238 с.
Шаповалов Б. Б. Формування мотивації досягнення успіху у спортивно обдарованої молоді : дис ... канд. психолог. Наук : 19.00.07. / Б. Б. Шаповалов. – К., 2007. – 198 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Олександр Федорович Артюшенко [Aleksandr Artyushenko], Денис Леонидович Нечипоренко [Denis Nechyporenko]
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CREATIVE COMMONS для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.