Міжнародні контакти між Україною та Польщею в спорті
Ключові слова:
спортивна ходьба, Україна, Польща, Мєлець, Івано-Франківськ, олімпійці, спортсмени, результатиАнотація
Представлений розвиток контактів між Україною та Польщею в галузі однієї з дисциплін легкої атлетики, а саме спортивної ходьби. Розглядається період 1991–2013 рр., тобто з моменту отримання Україною незалежності в 1991 р. Матеріал для публікації узято з офіційних повідомлень організаторів спортивних заходів, бюлетеня Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій, книжкових видань. Звертається увага на той факт, що найсильнішими навчально-тренувальними осередками України та Польщі зі спортивної ходьби є розташовані неподалік одне від одного міста Івано-Франківськ та Мєлец. Показано взаємозв’язок між українськими та польськими спортсменами, їх взаємне доповнення у процесі розвитку спортивної ходьби в обох країнах, які сприяють блискучим результатам на міжнародній арені. Описано історію розвитку змагань зі спортивної ходьби, що відбулися у Польщі та Україні.
Посилання
Janiak A. Działalność Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych jako organizacji międzynarodowej / A. Janiak, J. Kisiel. – PWSZ, Kalisz, 2011. – Zeszyt naukowy nr 24.
Kisiel K. Chód sportowy. Centralny Ośrodek Sportu / K. Kisiel. – Warszawa, 2008.
Kisiel K. Struktura szkolenia i organizacji w chodzie sportowym w roku olimpijskim / K. Kisiel, J. Kisiel, A. Janiak. –2012 : PWSZ Kalisz, 2013.
Matyja D. Encyklopedia gwiazd polskiego sportu / D. Matyja. – Imbir, 2011.
Малахов В. Сто великих Олимпийских чемпионов / В. Малахов. – Москва : Вече, 2006.
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Ярослав Кісєль [Jaroslaw Kisiel]
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CREATIVE COMMONS для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.