Програма спеціальної психологічної підготовки для жіночих волейбольних команд
Ключові слова:
жіноча волейбольна команда, спеціальна психологічна підготовка, самоконтроль, саморегуляціяАнотація
Розроблено програму спеціальної психологічної підготовки жіночих волейбольних команд. У даній програмі врахована специфіка гри у волейбол, статеві та вікові особливості спортсменок. Головним здобутком рекомендованої програми є врахування жіночої психології з акцентом на мінливість емоційних реакцій як на зауваження тренера, так і на конфліктні ситуації в команді. Зроблено наголос на значенні установок, що важливі не для окремої спортсменки, а в цілому, для команди. Висвітлюється необхідність засвоєння методів самоконтролю та саморегуляції. Однією із задач і потенційно позитивних результатів є направлення зусиль гравців на формування сприятливого психологічного клімату в команді як однієї з головних умов поліпшення і підтримки змагальної успішності в жіночій волейбольній командіПосилання
Воронова В. І. Психологія спорту : [навч. посібник] / В. І. Воронова – К. : Олімпійська література, 2007 – 298 с.
Драчук А. І. Особливості конфліктних взаємостосунків в спортивних командах / А. А. Драчук, М. А. Галайдюк // Физическая культура, спорт и здоровье нации. – 2008. – № 1. – С. 104–108.
Родионов А. В. Практическая психология физической культуры и спорта / А. В. Родионов. – Махачкала : Юпитер, 2002 – 318 с.
Унесталь Л. Э. Основы ментального тренинга : [метод. пособие] / Л. Э. Унесталь. – СПб. : НИИФК,1992. – 17 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Д. О. Казаков [Kazakov D.]
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CREATIVE COMMONS для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.