Ожиріння як фактор розвитку метаболічних порушень у хлопчиків у пубертатний період (у зв’язку із призначенням засобів фізичної реабілітації).
Ключові слова:
ожиріння, пубертатний перiод, ліпідний профіль, вуглеводний профільАнотація
Розглянуті питання патофізіологічних механізмів розвитку ожиріння і особливості морфологічних і функціональних змін у хлопчиків у пубертатний період. У дослідженні були проаналізовані дані біохімічного аналізу крові з визначенням ліпідного (загальні ліпопротеїди та їх фракції) і вуглеводного профілю (стандартний глюкозотолерантний тест (СГТТ)) у даного контингенту пацієнтів. Установлено наявність достовірних метаболічних змін у хлопчиків, що страждають ожирінням, у вигляді порушення толерантності до глюкози, дисліпідемії з підвищенням рівня в крові загальних ліпідів та їх фракцій, гіперхолестеринеміїПосилання
Аверьянов А. П. Диагностика ожирения у школьников: значение определения массы жировой ткани / А. П. Аверьянов, Н. В. Болотова, Е. Г. Дронова // Педиатрия. – 2003. – № 5. – С. 66–69.
Беляков Н. А. Ожирение / Н. А. Беляков, В. И. Мазуров. – СПб. : СПбМАПО, 2003.
Булгакова С. В. Некоторые стороны патогенеза различных форм ожирения : автореф. дис. канд. мед. наук / С. В. Булгакова. – Самара, 2000. – 26 с.
Витебская А. В. Диагностика инсулинорезистентности у детей и подростков / А. В. Витебская, О. В. Васюкова // Проблемы эндокринологии. – 2006. – Т. 52, № 6. – С. 39–41.
Дедов И. И. Жировая ткань как эндокринный орган / И. И. Дедов, Г. А. Мельниченко, С. А. Бутрова // Ожирение и метаболизм. – 2006. – № 1. – С. 6–13.
Завьялова Л. Г., Симонова Г. И., Денисова Д. В. и др. Избыточная масса тела и другие компоненты метаболического синдрома в подростковой популяции Сибири // Педиатрия. – 2009. – Т. 87, № 2. – С. 147–151.
Ройтберг Г. Е. Метаболический синдром / Г. Е. Ройтберг. – М. : МЕДпресс-информ, 2007. – 224 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 В. А. Пастухова [Pastukhova V.]
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CREATIVE COMMONS для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.