Дослідження ефективності використання додаткового обладнання у підготовчому періоді річного макроциклу спортсменів-пауерліфтерів високої кваліфікації
DOI:
https://doi.org/10.15391/snsv.2021-3.015Анотація
Мета: дослідити вплив застосування додаткового обладнання, а саме гумових еспандерів, на розвиток силових показників пауерліфтерів високої кваліфікації.
Матеріал і методи: до дослідження було залучено 20 пауерліфтерів високої кваліфікації.
Результати: встановлено, що використання додаткового обладнання в пауерліфтингу сприяє більш ефективному розвитку силових якостей спортсменів, а, отже, веде до зростання спортивних результатів у присіданні, жимі лежачи та тязі. Використання додаткового обладнання дає можливість виконувати вправи з використанням гумових еспандерів. Гумові еспандери фіксуються в силовій рамі зверху, після чого розтягуються та кріпляться до штанги, за рахунок розтягнення еспандерів спортсмен має можливість полегшити підйом в нижній точці. Допомога еспандерів в нижній точці найбільша, а в верхній точці відсутня. Дані вправи рекомендовано атлетам високої кваліфікації, при їх використанні необхідно чітко слідкувати за технікою виконання вправ, тому що в останніх фазах вправ спостерігається м’язова втома і техніка виконання вправи часто порушується. Спортсмени експериментальної групи використовували вправи з гумовим еспандером у підготовчий період з розвитку силових якостей у змагальних вправах: присідання зі штангою, жимі лежачи, тязі. За період підготовки виконали 768 підйомів штанги в присіданнях, що дорівнює 169 тисяч кілограм, 1020 підйомів штанги в жимі лежачи, що дорівнює 141 тисяч кілограм, 720 підйомів у тязі, що дорівнює 165 тисяч кілограм. За період дослідження контрольна й експериментальна групи збільшили показники: у присіданнях зі штангою (контрольна – 10 кг, експериментальна – 15 кг; t =2,82; Р <0,05); жимі лежачи (відповідно – 5 кг, 10 кг; t = 1,81; Р >0,05); станова тяга (відповідно – 5 кг, 15 кг; t = 1,63 Р>0,05), що дає більш суттєве підвищення результату експериментальної групи щодо контрольної.
Висновки: встановлено, що використання даного методу сприяє більш ефективному розвитку силових показників, а, отже, веде до зростання спортивних результатів у всіх трьох дисциплінах пауерліфтингу.
Ключові слова: пауерліфтинг, додаткове обладнання, присідання, гумовий еспандер.
Посилання
Бельський І. В. (2003), Системы эффективной тренировки: Армрестлинг. Бодибилдинг. Бенчпресс: монографія. К. : Мінськ Вида, 531 с.
Дворкин Л. С., Новаковский С. В., Степанов С. В. (2003), "Развитие силы юных атлетов в изокинетическом режиме", Физическая культура: воспитание, образование, тренировка. № 4. С. 32–37.
Канунова Л. В., Джим В. Ю. (2020), "Визначення кореляційного взаємозв’язку між показниками змагальних і спеціальних вправ", Слобожанський науково-спортивний вісник. № 2 (76). С. 119 – 135.
Ніжніченко Д. О. (2013), "Методика корекції тренувального процесу в пауерліфтингу з використанням засобів швидкісно-силової спрямованості на етапі попередньої базової підготовки", Слобожанський науково-спортивний вісник. № 2(35), С. 34-38.
Николаев П. П., Николаева И. В., Шиховцов Ю. В. (2016), Система подготовки спортсменов в высшей школе: пауэрлифтинг (силовое троеборье): учебное пособие. Самара: Изд-во Самар. гос. экон. ун-та, 112 с.
Олешко В. Г. (2011), Підготовка спортсменів у силових видах спорту : навч. посіб. для вузів. Київ, 444 с.
Півень О. Б. (2018), Побудова тренувального процесу важкоатлетів 15-17 років з використанням засобів швидкісно-силової спрямованості: дис. на здобуття наук. ступеня канд. наук з фіз. виховання і спорту : спец. 24.00.01 «Олімпійський та професійний спорт». Харків, 274 c.
Стеценко А. І. (1992), "Про структуру силової підготовки", Пауерліфтинг України. Київ, №1. С.7.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CREATIVE COMMONS для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.