Критерії визначення спортивно-технічної підготовленості юних стрибунів у воду
DOI:
https://doi.org/10.15391/snsv.2014-2.020Ключові слова:
придатність, кваліфікація, прогноз, кореляція, стабільністьАнотація
Мета: обґрунтування рівня спортивної придатності та подальшого успішного функціонування спортсменів в обраному виді спорту. Матеріал і методи: у досліджені взяли участь як спортсмени-початківці (без розряду), так і кваліфіковані стрибуни у воду (ІІІ, ІІ, І, КМС), з них: 123 хлопчики та 117 дівчаток віком від 9 до 13 років. Використовувались наступні методи: теоретичний аналіз, експериментальні дослідження, узагальнення вітчизняного та зарубіжного досвіду, методи математичної статистики. Результати: встановлено взаємозв’язок між загальною складністю обов’язкових і довільних стрибків та рівнем кваліфікації спортсменів. Встановлено, що у віці з 9 до 11 років спостерігається певне зростання спортивної майстерності, шляхом збільшення кількості та складності обов’язкової та довільної програми стрибків. Висновки: одним з основних критеріїв для визначення спортивної придатності юних стрибунів у воду може бути розроблена нами оцінка спортивно-технічної підготовленості.
Посилання
Платонов В. Форсирование многолетней подготовки спортсменов и Юношеские олимпийские игры / В. Платонов, И. Большакова // Наука в Олимпийском спорте. – 2013. – № 2. – С. 37.
Шинкарук О. Обґрунтування комплексного підходу до розробки програми відбору в циклічних видах спорту / О. Шинкарук // Теорія і методика фізичного виховання і спорту. – 2013. – № 1. – С. 25.
Земцова І. І. Спортивна фізіологія / І. І. Земцова // Олімпійська література. – 2008. – С. 367.
Товстоног О. Ф. Індивідуалізація підготовки спортсменів як основа досягнення високого спортивного результату / О. Ф. Товстоног // Молода спортивна наука України : [збірник наукових праць в галузі фізичної культури та спорту]. – Львів, 2010. – Вип. 14, т. 1. – С. 322–327.
Гавердовский Ю. К. Обучение спортивным упражнениям. Биомеханика. Методология. Дидактика / Ю. К. Гавердовский. – Москва : Физкультура и спорт, 2007. – С. 460–462.
Красова І. В. Совершенствование технической подготовки в прыжковой акробатике посредством воздействия на сенсомоторную координацию спортсменов / И. В. Красова, А. Я. Муллагильдина, Е. В. Красова // Слобожанський науково-спортивний вiсник : [наук.-теор. журн.]. – Харків : ХДАФК, 2012. – № 5(2). – С. 27–32.
Саламаха О. Є. Проблеми формування спортивно-технічної майстерності спортсменів / О. Є. Саламаха // Вісник Чернігівського національного педагогічного університетц ім. Т. Г. Шевченка. – Чернігів, 2013. – Випуск 112. – том 4. – С. 218–220.
Правила змагань зі стрибків у воду – редакція від 29.01.2012 р. – м. Київ. – Таблиця коефіцієнтів складності стрибків.
Nowakowska-Siuta R. Ksztalcenie zawodowe w krajach UE. – Warszawa : Centralna Komisja Ekzaminacyjna, 2006. – 32 s.
Niznikowska E. Kondycyjno-koordynazyjne uwarunkowania nauczania podstawowych cwicen akrobatycznych na wszechstronnym etape szkolenia : Autoref. pracy doktorskiej. – Warszawa : AWF, 2008. – 319 s.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Ігор Іванович Наявко (Igor Nayavko)
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CREATIVE COMMONS для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.