Динаміка зміни показників швидкісно-силових здібностей волейболістів під впливом комплексу вправ за протоколом Табата
DOI:
https://doi.org/10.15391/snsv.2022-2.003Анотація
Мета: визначити зміни показників швидкісно-силових здібностей волейболістів під впливом комплексу вправ за протоколом Табата.
Матеріал і методи: в педагогічному експерименті приймали участь 10 волейболістів чоловічої студентської команди «ХДАФК», віком 17-21 років, мають перший розряд з волейболу. Експеримент тривав 2 місяці та полягав у використанні протоколу Табата у навчально-тренувальному процесі волейболістів. В динаміці експерименту проведено тестування швидкісно-силових здібностей обраної групи волейболістів. Оцінка статистичної достовірності результатів порівняльного аналізу показників, які досліджувалися у даній роботі, проводилась за допомогою непараметричного критерію знаків.
Результати: на початку педагогічного експерименту волейболісти мали наступні результати виконання тестів: згинання і розгинання рук в упорі лежачи за 20 с 17,30±0,45 разів; стрибок в довжину з місця поштовхом двох ніг 229,20±2,98 см; підйом тулуба із положення лежачи за 30 с 30,40±1,37 разів; кидок набивного м'яча вагою 1 кг із-за голови двома руками у стрибку 11,20±0,93 м; стрибок угору з місця (за В. М. Абалаковим) 49,60±2,51 см. Після проведення педагогічного експерименту значення показників швидкісно-силових здібностей волейболістів по кожному з п'яти тестів виявилися значно вищими у порівнянні з результатами відповідних тестів отриманих до початку експерименту.
Висновки: запропоновані комплекси вправ за протоколом Табата виявилися ефективними, так як дали змогу достовірно покращити (р˃0,01) швидкісно-силові здібності волейболістів за всіма проведеними тестами. Отримані результати дають нам змогу рекомендувати використання комплексів вправ за протоколом Табата тренувальній діяльності волейболістів.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CREATIVE COMMONS для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.