Особливості розвитку силової підготовки футбольних арбітрів високої кваліфікації у змагальному періоді
DOI:
https://doi.org/10.15391/snsv.2022-2.005Анотація
Мета: виявити особливості розвитку силової підготовки футбольних арбітрів високої кваліфікації у змагальному періоді.
Матеріал і методи: у дослідженнях приймали участь 30 футбольних арбітрів 35-42 років високої кваліфікації: 4 арбітри FIFA, 15 арбітрів Прем’єр-ліги та 11 арбітрів Першої ліги.
Результати: в програму тренувань для розвитку сили у змагальному періоді були включені нові засоби фітнес-тренування з використанням функціональних петель TRX® , степ-платформи, полу-сфери BOSU, 6D sliding. В підготовчій та заключній частинах тренувального заняття нами були включені вправи МФР, щоб наповнити м`язи максимальним об`ємом крові та активізувати нервові центри для додаткового їх розтягування. Результати тестування фізичної підготовленості арбітрів високої кваліфікації на початку та наприкінці змагального періоду свідчать про те, що розроблена нами програма тренувань, спрямована на розвиток сили у змагальних мікроциклах, найбільш суттєво вплинула на приріст прояву силових якостей у згинанні та розгинанні рук в упорі лежачи на 27,8 % та швидкісної витривалості в тесті YO-YO - на 15,1 %. Також спостерігалося покращення результатів в проявах швидкості на 7,4 % та на 2,3 % у бігу на 40 м та човниковому бігу 4х10 м, а також на 5,7 % швидкісно-силових здібностей в тесті стрибок у довжину з місця.
Висновки: результати дослідження свідчать про ефективність програми силової підготовки та використання її у тренувальних мікроциклах змагального періоду арбітрів різного рівня і кваліфікацій для покращення фізичної підготовленості.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CREATIVE COMMONS для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.