Сучасні підходи до організації дитячо-юнацького баскетболу: закордонний досвід
DOI:
https://doi.org/10.15391/snsv.2022-4.004Анотація
Мета: високий рівень індивідуальної майстерності баскетболістів на міжнародній арені потребує кардинальних змін у підходах до підготовки якісного резерву і розбудови українського дитячо-юнацького баскетболу з урахуванням сучасних світових тенденцій розвитку гри. Вивчення практичного досвіду і узагальнення думок закордонних спеціалістів сприятиме формуванню якісної організації процесу підготовки юних баскетболістів. Мета дослідження – узагальнити сучасні особливості організації дитячо-юнацького баскетболу на основі вивчення фахових думок іноземних тренерів.
Матеріал і методи: 10 закордонних тренерів з баскетболу, які мають досвід міжнародної участі у дитячо-юнацьких змаганнях, високі результати у чемпіонатах власних країн та підготовлених юних вихованців для дитячо-юнацьких збірних команд, відповіли у якості кваліфікованих експертів на 10 питань спеціально сформованої анкети стосовно сучасних тенденцій розвитку дитячо-юнацького баскетболу. У дослідженні застосовано теоретичний аналіз і узагальнення даних науково-методичної літератури та даних мережі Інтернет, анкетування за допомогою гугл-форми методом ранжування та метод експертних оцінок.
Результати: вивчено і узагальнено думки діючих закордонних тренерів, які успішно працюють з юними баскетболістами, що дозволило визначити сучасні тенденції розвитку дитячо-юнацького баскетболу. Узгодженість думок експертів підтверджена за допомогою коефіцієнта конкордації Кендалла, всі експертизи відбулися, думки експертів узгоджені.
Висновки: за розподілом оцінок експертів сформовано пріоритетні об’єкти експертизи: віддано перевагу досвіду США, як орієнтиру розвитку баскетболу; ідеалізовано варіант організації підготовки юних баскетболістів у поєднанні освіти і тренування з багаторівневим відбором, на базі баскетбольної школи (академії); переважною більшістю обрано спрямованість на планування навчально-тренувального процесу з урахуванням сучасних підходів до психологічних особливостей юних баскетболістів як пріоритетної складової; висловлено спільне бачення стосовно відбору гравців до команд, заявлених у національні чемпіонати, який має відбуватись з урахуванням поєднання поточної майстерності і перспектив реалізації індивідуального потенціалу; зазначено наявну потребу наукового обґрунтування нового стилю управління з урахуванням особливостей, потреб, мотивів та інтересів особистості.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CREATIVE COMMONS для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.