Поведінкова активність як фактор формування професійної мобільності медичних сестер
DOI:
https://doi.org/10.32626/2227-6246.2016-32.%25pКлючові слова:
медичні сестри, особистість, поведінкова активність, професійна мобільність, професійна діяльність.Анотація
У статті проаналізовано діагностичне дослідження типів поведінкової активності медичних сестер, яке розроблялося для побудови високого рівня розвитку професійної мобільності та здійснювалося шляхом порівняльного аналізу із результатами досліджуваних контрольної групи за допомогою методів математичної статистики. Виявлено найпоширеніший тип поведінкової активності досліджуваних медичних сестер – тип АБ. Порівняно типи поведінкової активності медичних сестер і показано у процентному співвідношенні. Представлено авторську методику «Професійна мобільність медичної сестри», за допомогою якої виявлено і представлено рівні професійної мобільності медичних сестер, що дозволило діагностувати рівень готовності особистості досить швидко і успішно оволодівати новою технікою і технологією, набувати знання та вміння, які забезпечують ефективність професійно орієнтованої діяльності. Показано, що наявність високого рівня професійної мобільності у напружених умовах праці (відділення інтенсивної терапії, кардіології, неврології, ургентної хірургії) дозволяє особистості швидко адаптуватися до різноманітних змін у професійній сфері, нестандартно мисли- ти й діяти, ефективно вирішувати професійні завдання різного рівня, бути здатним до професійного саморозвитку та самовдосконалення. Порівняно рівні професійної мобільності медичних сестер та показано у процентному співвідношенні. Доведено, що з підвищенням рівня поведінкової активності за типом А1 зростатиме тенденція до високого рівня професійної мобільності медичних сестер, тобто до професійного та особистісного розвитку під впливом зовнішніх та внутрішніх умов, що дозволяє особистості швидко пристосовуватися до нових технологій, розвиватиметься і надалі формуватиметься уміння пристосовуватися до різних завдань діяльності у професійній діяльності медичної сестри для поліпшення догляду за пацієнтами та збагачення медсестринської практики.Посилання
Абульханова–Славская К. О. Активность и сознание личности как субьекта деятельности / К. О. Абульханова–Славская // Психология личности в социалистическом обществе.
Активность и развитие личности. – М.: Наука, 1989. –
C. 110–134.
Бодров В.А. Психология профессиональной готовности:
[Учеб. пособие для вузов] / В.А. Бодров. – М. : ПЕР СЭ,
– 511 с.
Бодров В. А. Психология и надёжность: человек в системах
управления техникой / В. А. Бодров, В. Л. Орлов. – М. : Институт психологии РАН, 1998. – 288 с.
Вронська В.М. Роль психологічної підготовки медичних
сестер у збереженні та зміцненні здоров’я дітей / В.М. Вронська // Вісник післядипломної освіти. – Вип. 10 (23). –
С.198–207.
Забродин Ю.М. Очерки теории психологической регуляции
поведения / Ю.М. Забродин. – М. : ЮНИТИ, 1997. – 192 с.
Личность типа «А» как психологический феномен :
[Электронный ресурс]. – Режим доступа: http://murzim.
ru/psihologija/psihologija–izuchenija–lichnosti/10565–
lichnost–tipa–a–kak–psihologicheskiy–fenomen.html
Методика «Тип поведенческой активности» : [Электронный ресурс]. – Режим доступа: http://psylist.net/
praktikum/00070.htm / Л.И. Вассерман и Н.В. Гуменюк.
Мул С.А. Експериментальне дослідження стратегій поведінкової активності в стресових умовах / С.А.Мул // Вісник ОНУ. – Сер. : Психологія. – 2013. – Т. 18, вип. 4(30). –
С. 228–234.
Наугольник Л. Б. Індивідуальні особливості поведінкової
активності керівників ОВС у стресових умовах / Л. Б. Наугольник // Науков. вісник ЛДУВС. – Сер.: Психологія. –
– Вип. 2. – С. 45–54.
Сушенцева Л. Л. Проблема професійної мобільності у контексті міждисциплінарного підходу / Л. Л. Сушенцева //
Теорія і методика професійної освіти. – № 1. – 2011. – С. 3–
Шпекторенко І. Поняття та структура феномену професійної
мобільності державного службовця / І. Шпекторенко // Університетські наукові записки. – 2007. – № 4 (24). – С. 467–
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Редакція має повне право публікувати у Збірнику оригінальні наукові статті як результати теоретичних і експериментальних досліджень, які не знаходяться на розгляді для опублікування в інших виданнях. Автор передає редколегії Збірника права на розповсюдження електронної версії статті, а також електронної версії англомовного перекладу статті (для статей українською та російською мовою) через будь-які електронні засоби (розміщення на офіційному web-сайті Збірника, в електронних базах даних, репозитаріях та ін).
Автор публікації зберігає за собою право без узгодження з редколегією та засновниками використовувати матеріали статті: а) частково чи повністю в освітніх цілях; б) для написання власних дисертацій; в) для підготовки абстрактів, доповідей конференцій та презентацій.
Автор публікації має право розміщувати електронні копії статті (у тому числі кінцеву електронну версію, завантажену з офіційного web-сайту Збірника) на:
- персональних web-ресурсах усіх Авторів (web-сайти, web-сторінки, блоги тощо);
- web-ресурсах установ, де працюють Автори (включно з електронними інституційними репозитаріями);
- некомерційних web-ресурсах відкритого доступу (наприклад, arXiv.org).
Але в усіх випадках обов’язковою є наявність бібліографічного посилання на статтю або гіперпосилання на її електронну копію, що містяться на офіційному сайті Збірника.