Агресія як феномен сучасності в системах молодіжних субкультур
DOI:
https://doi.org/10.32626/2227-6246.2016-31.%25pКлючові слова:
молодь, молодіжна субкультура, особливості субкультур, феномен агресії, агресивна поведінка, соціалізація особистості.Анотація
У статті подано науково-теоретичний огляд вітчизняних та зарубіжних досліджень, присвячених проблемі феномену агресії в системі молодіжних субкультур як детермінанти формування агресивної поведінки у молодіжному середовищі. Розкрито сутність та взаємозв’язок між мотивами агресивної поведінки, їх проявами і молодіжними субкультурами. Здійснюється спроба визначення мотивів та механізмів формування агресивної поведінки молоді в умовах включення особистості в простір субкультури, що забезпечить проведення ефективної діагностики та своєчасних цілеспрямованих профілактичних заходів щодо подолання соціальних відхилень. Розглядаються психологічні особливості субкультур як однієї з рушійних сил соціалізації особистості. Розкрито механізми формування молодіжних субкультур, а також проаналізовано місце молоді у суспільстві як рушійного чинника відображення найгостріших соціальних проблем. Здійснено аналіз соціальних відхилень поведінки особистості, які формуються під впливом молодіжних угруповань,а також аналіз теорії причин виникнення відхилень. Здійснено аналіз феномену агресії як соціального фактора, що формується під впливом субкультури, в якій перебуває юнак. Представлений аналіз забезпечує системне уявлення про мотиви агресивної поведінки молоді, включеної до простору молодіжних субкультур та забезпечує розкриття причинно-наслідкового аналізу впливу агресії й впливу молодіжного середовища на становлення та розвиток особистості. Розкрито проблему прояву агресивної поведінки юнацтва та механізмів її формування під впливом включення до субкультурального простору.Посилання
Аруцев М. А. Молодежная околоспортивная субкультура
как социокультурный феномен: автореф. дис. на здобуття
наук. ступеня канд. соц. наук: спец. 22 00.06 «социология
культуры, духовной жизни (социологические науки)» /
М. А. Аруцев. – Москва, 2007. – 24 с.
Гогуева М. М. Психологическая профилактика негативного влияния субкультуры на личность подростка: дис. канд.
псих. наук : 19.00.07 / М. М. Гогуева. – Ставрополь, 2011. –
с.
Жмуров Д. В. Словарь терминов агрессии / Д. В. Жмуров:
[Електронний ресурс] // http://vocabulum.ru/ [сайт]. – Режим доступа: http://vocabulum.ru/word/236/. – Название с
экрана.
Косарецкая С.В. Неформальные объединения молодёжи:
Профилактика асоциального поведения / С. В. Косарецкая,
С. Г. Косарецкий, Н. Ю.Синягина. – СПб. : КАРО, 2006. –
с.
Мудрик А. В. Социализация человека: учеб. пособие для студ. высш. учеб. заведений. – 3–е изд., испр. и доп. / А. В. Мудрик. – М. : Издательский центр «Академия», 2006. – 288 с.
Brake M. The sociology of youth culture and youth subkulture:
Sex and drugs and rock’n’roll? / M. Brake // – London:
Routledge & Kegan Paul, 1980. – 204 p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Редакція має повне право публікувати у Збірнику оригінальні наукові статті як результати теоретичних і експериментальних досліджень, які не знаходяться на розгляді для опублікування в інших виданнях. Автор передає редколегії Збірника права на розповсюдження електронної версії статті, а також електронної версії англомовного перекладу статті (для статей українською та російською мовою) через будь-які електронні засоби (розміщення на офіційному web-сайті Збірника, в електронних базах даних, репозитаріях та ін).
Автор публікації зберігає за собою право без узгодження з редколегією та засновниками використовувати матеріали статті: а) частково чи повністю в освітніх цілях; б) для написання власних дисертацій; в) для підготовки абстрактів, доповідей конференцій та презентацій.
Автор публікації має право розміщувати електронні копії статті (у тому числі кінцеву електронну версію, завантажену з офіційного web-сайту Збірника) на:
- персональних web-ресурсах усіх Авторів (web-сайти, web-сторінки, блоги тощо);
- web-ресурсах установ, де працюють Автори (включно з електронними інституційними репозитаріями);
- некомерційних web-ресурсах відкритого доступу (наприклад, arXiv.org).
Але в усіх випадках обов’язковою є наявність бібліографічного посилання на статтю або гіперпосилання на її електронну копію, що містяться на офіційному сайті Збірника.