Ритуальнi стимули формування жанрових типологiй (на прикладi Етюдiв К.Шимановського)
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.3.2016.138966Ключові слова:
жанр у музиці, жанр етюду, стиль у музиці, ритуал, символізмАнотація
Мета роботи – виявлення ритуальних стимулів артефактів, розглянутих у контексті музичного ареалу на прикладі Етюдів К. Шимановського. Методологія. Використовується комплексний підхід, що визначається ритуальною основою культурних процесів, які сформовані фольклорною ґенезою та понятійно охоплювані на основі міждисциплінарного принципу відповідно до розробок В. Проппа, В. Топорова, Е. Дюркгейма, а також музикознавчих стильово-компаративних позицій праць Б.Асаф'єва і лінгвізованої філософії історії А.Лосєва. Наукова новизна. Вперше твори К.Шимановського (Етюди ор.3) проаналізовані в жанрово-культурологічному аспекті. Висновки. Народження жанрових типологій у музичній творчості визначено життєво-практичними та ідеально-духовними потребами, які своєю появою символізують культурний екстремалізм закріплення стереотипізацією вираження того, що проявилося в одиничності смислового відкриття. Жанр етюду виділив у музичній історії стереотип "тренінгу подвигу професійного служіння", який у випадку Етюдів К. Шимановського розуміється як "тренінг модернізації" національної свідомості.##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.