МУЗИКА ЯК ЕЛЕМЕНТ ЕКРАННОЇ МОВИ РЕЖИСЕРА Частина 1. Серджо Леоне та Енніо Морріконе: творення музичного образу як підґрунтя творчого тандему

Автор(и)

  • Галина Погребняк

DOI:

https://doi.org/10.32461/2226-3209.2.2023.286895

Анотація

Мета статті полягає у визначенні особливостей використання музики в екранній  площині через дослідження мистецьких тандемів режисер-композитор. Методологія дослідження. У розробці  теми було комплексно застосовано методи наукового аналізу, порівняння, узагальнення. Аналітичний та системний методи у своїй єдності, було залучено для розгляду мистецтвознавчого аспекту проблеми. Наукова новизна дослідження полягає в тому, що режисерська творчість досліджується в контексті композиторських практик творення музики для аудіовізуального мистецтва; доведено доречність використання системного методу у вивченні особливостей  творчості композиторів в контексті аудіовізуального мистецтва та виробництва; Висновки. Викладені у статті матеріали  розширюють арсенал знань щодо специфіки  співтворчості режисера і композитора в екранних мистецтвах й уможливлюють їх застосування в навчальних курсах, створенні навчально-методичної літератури з теорії та історії музики, кіномистецтва і телебачення, режисури, композиції.

Ключові слова: музичне мистецтво, композитор, екранне мистецтво, режисерська творчість, музичний образ, творчий тандем, музичний інструментарій.

##submission.downloads##

Опубліковано

2023-09-03

Номер

Розділ

Музичне мистецтво