«КИЇВ МОДЕРН-БАЛЕТ» В ОПТИЦІ НАУКОВОЇ ДУМКИ: ІСТОРІОГРАФІЧНІ СТУДІЇ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.2.2024.308272Анотація
Мета статті – проаналізувати наукову історіографію творчості «Київ модерн-балету». Методологія дослідження. Для проведення об’єктивного дослідження застосовано методи аналізу, систематизації, порівняння, теоретичного узагальнення. Наукова новизна. Вперше систематизовано наукову історіографію творчості «Київ модерн-балету». Висновки. Серед досліджень, присвячених різним аспектам творчості «Київ модерн-балету», переважають наукові статті; також до діяльності колективу звертаються автори монографій та дисертацій (В. Зінченко, М. Погребняк, О. Гресь та ін.). Досить умовно наукову історіографію творчості «Київ модерн-балету» можна розділити на групи: праці, що позиціонують колектив як масштабне культурно-мистецьке явище (Г. Веселовська, О. Маншилін, А. Небесник, М. Погребняк, І. Соловйова, Ю. Станішевський та ін.); праці, присвячені періодизації творчості «Київ модерн-балету» (А. Небесник); мистецтвознавчі дослідження окремих балетних вистав з репертуару колективу, зокрема, балетів класичної спадщини (О. Бігус, М. Коростельова, А. Підлипська) та інших вистав (О. Афоніна, Ю. Бентя, О. Гресь, Л. Хоцяновська та Г. Перова та ін.). Серед проблем, що недостатньо розроблені у науковому дискурсі – періодизація творчості «Київ модерн-балету» від 2016 року до сьогодні; мистецькі особливості балетмейстерської творчості артистів у театрі та поза театром; відновлення балетів, що тривалий час були відсутні у репертуарі; збереження та передавання виконавських традицій у театрі та ін.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.