СУТНІСТЬ ВЗАЄМОДІЇ ПАРТНЕРІВ У СПОРТИВНИХ БАЛЬНИХ ТАНЦЯХ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.3.2019.191753Abstract
Мета статті - виявити сутність та особливості гармонізації взаємодії партнерів у спортивних бальних танцях. Методологія дослідження ґрунтується на застосуванні діалектичних принципів, що дали змогу розглянути мистецтво спортивного танцю як феномен, що змінюється і розвивається, а відтак вимагає розвитку і від партнерів у танці. Наукова новизна полягає в розкритті сутності та особливостей гармонізації взаємодії партнерів у спортивних бальних танцях. Висновки. Гармонійна взаємодія суб’єктів процесу створення танцю проявляється в узгодженості цілей і відповідності засобів, способів і займаної позиції контактуючих сторін, що сприяє продуктивному вирішенню соціально- й особистісно-значущих завдань, стимулює розвиток особистості і групи. Гармонійна взаємодія партнерів танцювальної пари - це емоційно сприятливий контакт танцівників, що характеризується узгодженням цілей, координацією зусиль, досягненням взаєморозуміння і взаємопроникнення, що виявляється в музикальності, пластичності рухів, дуетності і в здатності до спільної імпровізації при створенні емоційно-чуттєвого смислового образу і розкритті змісту малюнка виконуваного танцю. Гармонійність взаємодії танцюристів у парі залежить від рівня розвитку танцюристів як гармонійних особистостей. Структура особистості танцюриста набуває гармонійності не на основі пропорційного розвитку всіх її сторін, а в результаті максимального розвитку тих її здібностей, які створюють домінуючу її спрямованість, що надає сенс життю і діяльності. Основою ефективного виховання і навчання мистецтву спортивного танцю є розвинені первинні фізичні і музично-ритмічні здібності. На їх основі в подальшому можуть бути розвинені спеціальні здібності (музикальність, пластичність, дуетність і креативність), які в сукупності створюють передумови для формування гармонійної взаємодії танцюристів під час створення танцю
Downloads
Published
Issue
Section
License
Authors who publish with this journal agree to the following terms:
1. Authors retain copyright and grant the journal right of first publication with the work simultaneously licensed under a Creative Commons Attribution License that allows others to share the work with an acknowledgement of the work's authorship and initial publication in this journal.
2. Authors are able to enter into separate, additional contractual arrangements for the non-exclusive distribution of the journal's published version of the work (e.g., post it to an institutional repository or publish it in a book), with an acknowledgement of its initial publication in this journal.
3. Authors are permitted and encouraged to post their work online (e.g., in institutional repositories or on their website) prior to and during the submission process, as it can lead to productive exchanges, as well as earlier and greater citation of published work (See The Effect of Open Access).