СУТНІСТЬ ВЗАЄМОДІЇ ПАРТНЕРІВ У СПОРТИВНИХ БАЛЬНИХ ТАНЦЯХ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.3.2019.191753Анотація
Мета статті - виявити сутність та особливості гармонізації взаємодії партнерів у спортивних бальних танцях. Методологія дослідження ґрунтується на застосуванні діалектичних принципів, що дали змогу розглянути мистецтво спортивного танцю як феномен, що змінюється і розвивається, а відтак вимагає розвитку і від партнерів у танці. Наукова новизна полягає в розкритті сутності та особливостей гармонізації взаємодії партнерів у спортивних бальних танцях. Висновки. Гармонійна взаємодія суб’єктів процесу створення танцю проявляється в узгодженості цілей і відповідності засобів, способів і займаної позиції контактуючих сторін, що сприяє продуктивному вирішенню соціально- й особистісно-значущих завдань, стимулює розвиток особистості і групи. Гармонійна взаємодія партнерів танцювальної пари - це емоційно сприятливий контакт танцівників, що характеризується узгодженням цілей, координацією зусиль, досягненням взаєморозуміння і взаємопроникнення, що виявляється в музикальності, пластичності рухів, дуетності і в здатності до спільної імпровізації при створенні емоційно-чуттєвого смислового образу і розкритті змісту малюнка виконуваного танцю. Гармонійність взаємодії танцюристів у парі залежить від рівня розвитку танцюристів як гармонійних особистостей. Структура особистості танцюриста набуває гармонійності не на основі пропорційного розвитку всіх її сторін, а в результаті максимального розвитку тих її здібностей, які створюють домінуючу її спрямованість, що надає сенс життю і діяльності. Основою ефективного виховання і навчання мистецтву спортивного танцю є розвинені первинні фізичні і музично-ритмічні здібності. На їх основі в подальшому можуть бути розвинені спеціальні здібності (музикальність, пластичність, дуетність і креативність), які в сукупності створюють передумови для формування гармонійної взаємодії танцюристів під час створення танцю
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.