КІТЧ В МУЗИЦІ (РЕЦЕПЦІЯ ДОСВІДУ І ДІЙСНОСТІ)
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.3.2019.191801Анотація
Метою статті є аналіз явища кітчу в музиці з виокремленням рецептивного характеру суб’єктивного досвіду індивіда в умовах його об’єктивації дійсності. Методологія дослідження спирається на феноменологічний метод для об'єктивного вивчення проблеми кітчу в музиці, що окреслена суб'єктивним досвідом у сприйнятті, судженні та почутті, та герменевтичний метод, який складає основу пояснень явища кітчу в музиці як відтворення творчих процесів у зовнішніх проявах. Наукова новизна полягає в новому ракурсі дослідження явища кітчу не в притаманних йому зображальних формах мистецтва, а в музиці, та осмислення мистецької цінності кітчу в музиці крізь призму суб’єктивного досвіду індивіда та його об’єктивації дійсності. Висновки. Осмислено явище кітчу та його рецептивний характер з музичним жанром поп-класики в культурно-мистецькому просторі сьогодення. Основна увага сконцентрована на аналізі категорії кітчу з суб’єктивних позицій індивіда в умовах його об’єктивації дійсності. Виокремлено мистецьку цінність кітчу в музиці, яка постає у протилежній взаємообумовленості з естетичною. Доведено, що кітч є своєрідним результатом вимог сучасної дійсності, де саме музика є установкою, об’єктивним відображенням дійсності через власний суб’єктивний досвід##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.