ХУДОЖНІ ПРАКТИКИ ВАЛЕРІЯ ГЕГАМЯНА В КОНТЕКСТІ УКРАЇНСЬКО-ВІРМЕНСЬКИХ МІЖКУЛЬТУРНИХ ЗВ’ЯЗКІВ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.3.2023.289832Анотація
Мета роботи – дослідити художньо-стилістичні практики В.Гегемяна, що він застосовував в процесі творчої діяльності в контексті історії мистецтв Вірменії та України. Зроблено акцент на уточненні біографічних фактів про художника та педагога. Методологія дослідження полягає в застосуванні загальнонаукових та спеціальних методів дослідження, зокрема, аналізу, синтезу, індукції і дедукції, узагальнення і абстрагування, семітичного, описового, що в сукупності дозволило розглянути художні практики в творчості художника В.Гегамяна. Наукова новизна роботи полягає в тому, що вперше введено до наукового обігу факти творчої біографії художника, що дозволило виявити міжкультурні впливи середовища української та вірменської культур на становлення творчого стилю В.Гегамяна. Висновки. Творчість та викладання В.Гегамяна мають відверто синтетичний характер. Обидва його види діяльності базуються на класичних традиціях, але в результаті є якісно новими художніми явища. Художня манера Гегамяна – це своєрідний симбіоз майстерного реалізму та модерністських принципів символізму, експресіонізму, фовізму, конструктивізму, втілених монументальними прийомами. Жанрова творчість В. Гегамяна представлена широко: від студій класиків, пейзажів, натюрмортів, чудових реалістичних та умовних портретів до величезних жанрових картин. У творчості художника присутні сильні етнічні мотиви: як вірменські, так і українські, при цьому художник все ж оперує категоріями загальноестетичними, віднаходячи власне символічно-образне означення.
Ключові слова: художні практики, творчість Валерія Гегамяна, вірменські художники, живопис, графіка, міжкультурні зв’язки, українське мистецтво, художник-педагог.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.