СУТНІСТЬ І РІЗНОВИДИ ПРОЄКТІВ У СФЕРІ КУЛЬТУРИ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.1.2024.302048Анотація
Мета статті – розкрити сутність і запропонувати різновиди проєктів у сфері культури, а також виявити принциповий критерій їх поділу. Методологія дослідження ґрунтується на застосуванні системного підходу, а також аналітичного, синтетичного, культурологічного методів, що дало змогу комплексно розглянути питання сутності і різновидів проєктів у сфері культури і на цій підставі сформулювати обґрунтовані висновки. Наукова новизна одержаних результатів полягає в з’ясуванні принципового критерію поділу проєктів у сфері культури (конкурсна основа та грантове фінансування державними/недержавними та іншими інституціями), визначенні проєктів у сфері культури як сукупності їх різновидів: соціально-культурний (соціокультурний), культурний, культурно-мистецький, мистецький проєкти. Висновки. У результаті здійсненого дослідження на підставі аналізу численних трактувань поняття «проєкт» та розгляду їх найбільш показових прикладів у сфері культури з’ясовано різницю між різними видами проєктів у сфері культури, а також вказано на принциповий критерій їх поділу. Наголошено, що проєктна діяльність у сфері культури, як спосіб організації, виявлення та збільшення ресурсного потенціалу останньої, засіб взаємодії з органами влади, громадськістю та партнерами, є специфічною формою регулювання соціокультурних процесів. Проєктна діяльність усе активніше стає допоміжним і водночас інноваційним інструментом управління культурними інституціями, дає можливість суб'єктам культурної діяльності реалізовувати різноманітні творчі ідеї. Реалізація проєктів у сфері культури на конкурсних засадах і за фінансової підтримки різних грантодавців сприяє створенню цивілізованого ринку культурних благ та послуг для громадян країни та іноземних туристів, а також посилення культурної присутності України за кордоном.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.