Розрахунок індукції поперечного магнітного поля, що забезпечує видалення краплі з торця електроду при дуговому наплавленні
DOI:
https://doi.org/10.31498/2225-6733.30.2015.52250Ключові слова:
дугове наплавлення під флюсом, поперечне магнітне поле, коефіцієнт розплавлення електроду, індукціяАнотація
Показано, що при наплавленні з дією поперечного магнітного поля (ПОМП) утворюється скос торця електроду, і при збільшенні індукції ПОМП кут скосу по відношенню до горизонту збільшується. У розрахунковій методиці використаний метод балансу наступних інтегральних сил, що діють на краплю при наплавленні з дією ПОМП: електромагнітна сила від взаємодії струму наплавлення в краплі з поперечною компонентой індукції ПОМП; сила поверхневого натягнення краплі і сила ваги краплі. Краплю на торці електроду апроксимували напівеліпсоїдом. Встановлено, що при струмі наплавлення Iн=500 А індукція ПОМП, при якій відбувається відрив краплі від торців електродів, складає приблизно 20 мТл. При збільшенні струму наплавлення рівень такої індукції ПОМП зменшуєтьсяПосилання
Производительность расплавления электродной проволоки при дуговой наплавке под флюсом с воздействием поперечного магнитного поля / А.Д. Размышляев [и др.] // Автоматическая сварка. – 2011. – №5. – С. 48-51.
Производительность расплавления электродной проволоки при дуговой наплавке под флюсом с воздействием поперечного магнитного поля / А.Д. Размышляев [и др.] // Вісник Донбаської державної машинобудівельної академії : Зб. наук. пр. / ДДМА. – Краматорськ, 2011. – №1(22). – С.140-147.
Березовский Б.М. Давление дуги, дефекты сварных швов, перенос электродного металла / Б.М. Березовский. – Челябинск : Юур ГУ, 2003. – 485 с. – (Математические модели дуговой сварки : в 3-х т.; Т. 3).
Бронштейн И.Н. Справочник по математике для инженеров и учащихся ВТУЗов / И.Н. Бронштейн, К.А Семендяев. – М. : Наука, Главная редакция физико-математической литературы, 1986. – 544 с.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Журнал "Вісник Приазовського державного технічного університету. Серія: Технічні науки" видається під ліцензією СС-BY (Ліцензія «Із зазначенням авторства»).
Дана ліцензія дозволяє поширювати, редагувати, поправляти і брати твір за основу для похідних навіть на комерційній основі із зазначенням авторства. Це найзручніша з усіх пропонованих ліцензій. Рекомендується для максимального поширення і використання неліцензійних матеріалів.
Автори, які публікуються в цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди, які стосуються неексклюзивного поширення роботи в тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.