Адаптивні семантичні моделі представлення та контролю знань
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2011.1175Ключові слова:
Семантичні мережі, модель бази знаньАнотація
У роботі приведені дослідження моделей представлення знань, котрі здатні на структурному рівні організувати предметну область шляхом побудови зв’язаних понятійних одиниць (семантичних мереж). Розглянуто практичне використання семантичних мереж для навчання та контролю знаньПосилання
- Строгалов, А.С. Компьютерные обучающие системы: некоторые проблемы их разработок [Текст] / А.С. Строгалов. – М.: РГГУ, 1998. С. 68-72.
- Представление знаний в динамических базах знаний для предметных областей со сложной структурой [Текст]: сб. науч. тр. КИИ ‘2000 по искусственному интеллекту. – Переславль – Залесский, 2000.
- Шихнабиева, Т.Ш. О семантическом подходе к представлению процесса обучения по дистанционной форме [Текст] / Т.Ш. Шихнабиева // Вестник МГОУ. – 2006 . – Т.18, № 1. – С. 145-154.
- Tim Berners–Lee, James Hendler, Ora Lassila. The Semantic Web, [Електронний ресурс] / Scientific American. – Режим доступа: WWW/ URL: http://www.scientificamerican.com/article.cfm?id=the-semantic-web – May 2001 — Загол. з екрану.
- Осипов, Г.С. Приобретение знаний интеллектуальными системами: основы теории и технологии [Текст] / Г.С.Осипов. – М.: Наука, 1997.
- Приобретение знаний [Текст]: Пер. с япон. / Осуга С., Саэки Ю., Судзуки Х. и др. – М.: Мир, 1990. – 304 с.
- Стюарт Рассел, Питер Норвиг. Искусственный интеллект: современный подход [Текст] : пер. с англ. — 2-е изд. — М.: Издательский дом “Вильямс”, 2008. – 1408 с.
- Шихнабиева, Т.Ш. О представлении и контроле знаний в автоматизированных обучающих системах / Т.Ш. Шихнабиева // Информатика и образование. – 2008. – № 10. – С.55 – 59.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Олександр Іванович Сомик, Микола Борисович Головін

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.