Совместное влияние нелинейностей трения и параметрических возбуждений наколебания пневмоколесных машин
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2009.3133Анотація
Изучаются поперечные колебания опор пневмоколесных машин с учетом нелинейностей внешнего трения и параметрического возбуждения, обусловленного вертикальными колебаниями машин. Математическая модель таких колебаний представляет собой нелинейное неавтономное дифференциальное уравнение второго порядка. Показан прием изучения, сводящий исходное уравнение движения к уравнению Льенара. Рассматривается специальный случай параметрического возбуждения. Обнаружены незатухающие интенсивные колебания, которые названы фрикционно-параметрическими
Посилання
- Алфутов Н.А., Колесников К.С. Устойчивость движения и равновесия. М.: Изд-во МГТУ им. Н.Э.Баумана, 2003.-256 с.
- Allen R.R., O”Massey R.C. Longitudinal instability in braked landing gear//Journal of dynamic system, measurement, and control. 1981. Vol. 103. P. 259-265.
- Плахтиенко Н.П., Шифрин Б.М. О поперечных колебаниях шасси самолета//Проблемы прочности, 2002, №6, С.79-88.
- Плахтиенко Н.П., Шифрин Б.М. Одностепенная модель колебаний опоры шасси самолета//Техническая механика, 2006, №1. С.16-25.
- Шифрин Б.М. Фрикционные неустойчивость и колебания самолета на разбеге/пробеге //Восточно-европейский журнал передовых технологий, 2006, №6/2 (24). С.19-23.
- Плахтиенко Н.П., Шифрин Б.М. Механические явления при движении самолета с околокритическими углами увода колес шасси//Прикладная механика, 2006, №6. С.128-135.
- Pacejka H.B., Sharp R.S. Shear force development by pneumatic tires in steady-state conditions. A review of modeling aspects// Vehicle system dynamics. -1991.-V.20, № 3-4.- P.121-176.
- Боголюбов Н.Н., Митропольский Ю.А. Асимптотические методы в теории нелинейных колебаний. М.: ГИФМЛ, 1963.- 412 с.
- Нагружение самолета при наземных режимах эксплуатации//ЦАГИ «Обзоры. Переводы. Рефераты». 1979, №559. 86 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Борис Меерович Шифрин

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.