Информационная технология ранжирования групповых экспертных оценок на основе теории свидетельств
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2012.5346Ключові слова:
экспертные оценки, ранжирование, теория Демпстера–Шейфера, правило комбинированияАнотація
В статье предложена технология построения обобщенной ранжировки объектов экспертизы на основе теории свидетельств с учетом различных техник комбинирования, которая позволяет учесть возможные формы взаимодействия экспертных суждений.
Рассмотрена процедура построения итоговой ранжировки в условиях большого количества сравниваемых элементовПосилання
- Shafer G. A mathematical theory of evidence. Princeton University Press, Princeton, 1976. 297 p.
- Dempster A.P. Upper and lower probabilities induced by a multi-valued mapping. Annals of Mathematical Statistics, 1967, vol. 38. pp. 325–339.
- Beynon M.J, Curry B., Morgan P. The Dempster-Shafer theory of evidence: an alternative approach to milticriteria decisionn modeling. Omega, 2000, vol. 28, № 1, pp. 37–50.
- Inagaki T. Interdepence between Safety-Control Policy and Multiple-Sensor Schemes Via Dempster-Shafer Theory. Transaction on Reliability, 1991, vol. 40, № 2, pp. 182–188.
- Yager R.R On the Dempster-Shafer framework and new combination rules. Information Science , 1987, vol. 41, № 2, pp. 93–137.
- Zhang L. Representation, independence and combination of evidence in the Dempster-Shafer Theory of Evidence. Advances in the Dempster-Shafer Theory of Evidence. John Wiley & Sons, 1994, pp. 51– 69.
- Zadeh L.A. Review of Shafer's "A mathematical theory of evidence". The AI Magazine, 1984, pp. 81–83.
- Sentz K., Ferson S. Combination of Evidence in Dempster-Shafer Theory. Sandia National Laboratories, Albuquerque, 2002. 94 p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Игорь Иванович Коваленко, Алёна Владимировна Швед

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.